Trwa ładowanie...
d14ht2x

Włochy: 100 euro kary za przeklinanie przy dzieciach

40-letni mężczyzna z Włoch otrzymał karę w wysokości 100 euro. Przyczyną było przeklinanie przed szkołą w obecności dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
40-letni mężczyzna z Włoch otrzymał karę w wysokości  100 euro. Przyczyną było przeklinanie przed szkołą w obecności dzieci.
40-letni mężczyzna z Włoch otrzymał karę w wysokości 100 euro. Przyczyną było przeklinanie przed szkołą w obecności dzieci. (East News)
d14ht2x

Do incydentu doszło w miejscowości Albisola Superiore w Ligurii. 40-letni mężczyzna został poproszony o przeparkowanie samochodu, który zostawił na pasach. Jego reakcją były głośne przekleństwa, które mocno zirytowały rodziców oraz zwróciły uwagę pobliskiej straży miejskiej. Otrzymał karę w wysokości 100 euro.

„Mając do czynienia z mężczyzną, który na cały głos używał przekleństw w obecności dzieci, strażnicy postąpili zgodnie z przepisami” - informuje komendant miejscowejstraży Bruno Calcagno.

Używanie wulgaryzmów we Włoszech od dziesięciu lat nie jest uznawane za przestępstwo, z tego powodu ukarany mężczyzna nie usłyszał zarzutów. Natomiast 40-latek otrzymał mandat na podstawie artykułu regulaminu straży, które dotyczy zakazu używania inwektyw lub słów obrażających uczucia religijne.

d14ht2x

Podziel się opinią

Share
d14ht2x
d14ht2x