ycipk-1m929d
ycipk-1m929d

Władze Osetii: zatrzymaliśmy gruzińskich nastolatków

Władze Osetii Południowej, separatystycznej republiki w składzie Gruzji, poinformowały, że zatrzymały czterech gruzińskich nastolatków oskarżonych o nielegalne przekroczenie granicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1m929d

Południowoosetyjskie ministerstwo informacji podało na stronie internetowej, że chłopców w wieku od 14 do 17 lat aresztowano w pobliżu stolicy republiki, Cchinwali. Według ministerstwa zatrzymani mieli przy sobie granaty ręczne i inne materiały wybuchowe. Oni sami twierdzą, że w skonfiskowanych im torbach były jedynie produkty spożywcze.

W poniedziałek chłopcy mieli pojawić się przed sądem, ale posiedzenie przełożono. Ministerstwo zapewnia, że zatrzymani są traktowani dobrze.

Misja obserwacyjna UE podała, że jest w kontakcie ze wszystkimi stronami konfliktu.

ycipk-1m929d

Osetia Południowa i drugi separatystyczny region Gruzji - Abchazja - oderwały się od Tbilisi w latach 90. przy nieformalnym wsparciu Rosji. Od tego czasu pozostają faktycznie niezależne od Tbilisi. Po zeszłorocznej wojnie rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Płd. Moskwa uznała niepodległość obu prowincji. Poparły ją w tym jedynie Nikaragua i Wenezuela.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1m929d

ycipk-1m929d
ycipk-1m929d