Trwa ładowanie...
d4aoc3f
d4aoc3f

Władze Osetii: zatrzymaliśmy gruzińskich nastolatków

Władze Osetii Południowej, separatystycznej republiki w składzie Gruzji, poinformowały, że zatrzymały czterech gruzińskich nastolatków oskarżonych o nielegalne przekroczenie granicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4aoc3f

Południowoosetyjskie ministerstwo informacji podało na stronie internetowej, że chłopców w wieku od 14 do 17 lat aresztowano w pobliżu stolicy republiki, Cchinwali. Według ministerstwa zatrzymani mieli przy sobie granaty ręczne i inne materiały wybuchowe. Oni sami twierdzą, że w skonfiskowanych im torbach były jedynie produkty spożywcze.

W poniedziałek chłopcy mieli pojawić się przed sądem, ale posiedzenie przełożono. Ministerstwo zapewnia, że zatrzymani są traktowani dobrze.

Misja obserwacyjna UE podała, że jest w kontakcie ze wszystkimi stronami konfliktu.

Osetia Południowa i drugi separatystyczny region Gruzji - Abchazja - oderwały się od Tbilisi w latach 90. przy nieformalnym wsparciu Rosji. Od tego czasu pozostają faktycznie niezależne od Tbilisi. Po zeszłorocznej wojnie rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Płd. Moskwa uznała niepodległość obu prowincji. Poparły ją w tym jedynie Nikaragua i Wenezuela.

d4aoc3f

Podziel się opinią

Share

d4aoc3f

d4aoc3f
Więcej tematów