Trwa ładowanie...

Władimir Putin uhonorował trzy jednostki wojskowe

Prezydent Rosji Władimir Putin nadał elitarny status "gwardyjskich" trzem jednostkom wojskowym: 83. brygadzie desantowo-szturmowej, 11. brygadzie desantowo-szturmowej i 38. pułkowi łączności za bohaterstwo "podczas działań bojowych".

Share
Władimir Putin uhonorował trzy jednostki wojskowe
Źródło: AFP, fot: SERGEI KARPUKHIN
d39hu4b

Stosowne dekrety Putina zostały podane do wiadomości publicznej za pośrednictwem oficjalnego portalu informacji prawnej. W uzasadnieniach napisano, że te trzy formacje otrzymały zaszczytne tytuły "gwardyjskich" za "bohaterstwo i odwagę, za wytrwałość i męstwo, przejawione przez żołnierzy i oficerów podczas działań bojowych w obronie ojczyzny i interesów państwowych w konfliktach zbrojnych", a także w czasie pokoju.

  1. brygada desantowo-szturmowa stacjonuje w Ussuryjsku w Kraju Nadmorskim, na Dalekim Wschodzie, 11. brygada desantowo-szturmowa - w Ułan-Ude w Buriacji na Syberii Wschodniej, a 38. pułk łączności - w obwodzie moskiewskim.

W dekretach Putina nie sprecyzowano, czym konkretnie wyróżniły się te jednostki.

W mediach oraz blogach w Rosji i na Ukrainie regularnie pojawiają się informacje o udziale sił zbrojnych Rosji w konflikcie w ukraińskim Donbasie. Niezależna telewizja Dożd zauważyła, że trzy formacje uhonorowane przez prezydenta w tych doniesieniach nie figurowały. Przypomniała też, że 38. pułk łączności uczestniczył w obu wojnach w Czeczenii - w latach 1994-96 oraz 1999-2009.

d39hu4b

Podziel się opinią

Share
d39hu4b
d39hu4b
Więcej tematów