Trwa ładowanie...

Wkrótce ruszy kolejny remont dworca autobusowego. Budynek będzie miał cztery piętra

Dopiero co zakończył się remont górnej płyty dworca autobusowego, a już szykuje się kolejny. W listopadzie ruszą prace związane z nadbudową istniejącego budynku, co da dodatkowe 2,8 tys. metrów kwadratowych przestrzeni.
Share
Wkrótce ruszy kolejny remont dworca autobusowego. Budynek będzie miał cztery piętra
Źródło: mda.malopolska.pl
d2ne3gk

Dworzec autobusowy mieści się przy ul. Bosackiej 18 w samym sercu Krakowa. Znajdują się tam 32 stanowiska odjazdowe na dwupoziomowej konstrukcji.

W czerwcu zakończył się uciążliwy dla podróżujących remont górnej płyty dworca. W listopadzie zaczną się kolejne prace - tym razem dobudowane zostaną trzy kondygnacje. Remont ma tym razem nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu tego miejsca. Nad głowami pasażerów powstanie biurowiec oraz trzygwiazdkowy hotel. Rewolucje mają służyć zarówno pasażerom, jak i przewoźnikom.

- Kolejne trzy piętra zamierzamy zagospodarować pod hotel oraz biura dworca - informuje Marcin Fall, członek zarządu Małopolskich Dworców Autobusowych. - Już pierwotny projekt budowy dworca przewidywał cztery kondygnacje, ale ostatecznie powstał tylko parter - dodaje.

d2ne3gk

Pomysł powstania hotelu z setką pokoi zrodził się wraz ze zmianą przepisów ustawy o transporcie. Teraz jeśli kurs zostanie odwołany, przewoźnik musi zorganizować pasażerowi nocleg. A w okolicy znajdują się wszystkie dostępne w Krakowie środki transportu: komunikacja miejska, autobusy dalekobieżne, busy średniodystansowe, kolej. Niedługo będzie ona także dowozić podróżnych w ciągu kilkunastu minut do portu lotniczego.

Dworzec musi być rozbudowany, bo wciąż przybywa pasażerów. Na ten moment odjeżdża stąd ok. 1,2 tys. autobusów na dobę. W godzinach szczytu dworzec nie jest w stanie obsłużyć wszystkich przewoźników. Dlatego przybędzie kolejnych sześć stanowisk odjazdowych.

Pojawią się także nowe wejścia na dworzec: powstanie winda i schody prowadzące bezpośrednio na parking PKP nad Galerią Krakowską. Połączony zostanie też tunel Antresola z ulicą Bosacką i tunelem Magda.

Nad płytą, MDA ma zostawić możliwość kolejnej nadbudowy. PKP (MDA dzierżawi od nich ten teren) chce tam w przyszłości stworzyć biurowiec, przynajmniej trzypiętrowy.

d2ne3gk

Podziel się opinią

Share
d2ne3gk
d2ne3gk
Więcej tematów