Trwa ładowanie...
wilk

Wilki zagryzły 17 danieli na Pomorzu. "Wataha 15 osobników"

Służby weterynaryjne sprawdzają doniesienia o ataku watahy wilków na daniele z hodowli w okolicach Zbychowa w Pomorskiem. Właściciel gospodarstwa mówi, że drapieżniki zagryzły 17 zwierząt.

Share
Wilki zagryzły 17 danieli na Pomorzu. "Wataha 15 osobników"
Źródło: PAP
d2bebx5

Z relacji hodowcy z okolic Wejherowa wynika, że atak miał miejsce w nocy z 20 na 21 grudnia, a przez ogrodzenie przeszło co najmniej 15 wilków. Jak podaje portal zbychowo.pl, zagryzione daniele miały rany na szyjach i rozprute brzuchy. Ich szczątki zostały wyniesione przez wilki za ogrodzenie i rozniesione po okolicznym terenie. Do ataku doszło w pobliżu bloków mieszkalnych - wyjaśnia serwis.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska z Gdańska nie wydała jeszcze komunikatu w tej sprawie, ale pomorski portal ustalił, że służby potwierdziły ślady wilków. Sprawdzono też nagranie z monitoringu. Hodowca wystąpi z wnioskiem o odszkodowanie.

Wilki są objęte ścisłą ochroną gatunkową w Polsce. Przyrodnicy uspokajają, że ataki tych zwierząt na ludzi są incydentalne. Mimo to mieszkańcy okolic Zbychowa ostrzegają się przed spacerami w lasach i nawołują do zabezpieczenia dodatkowo zwierząt hodowlanych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bebx5

Podziel się opinią

Share
d2bebx5
d2bebx5
Więcej tematów