PolskaWildstein: nie dziwię się zmasowanej krytyce

Wildstein: nie dziwię się zmasowanej krytyce

Prezes TVP Bronisław Wildstein nie dziwi
się zmasowanej krytyce pod swoim adresem. W obszernym wywiadzie
dla "Życia Warszawy" mówi, że to efekt naruszania przez niego
status quo i ogromnej liczby interesów.

Według Wildsteina "telewizja była dotychczas z jednej strony dojną krową, z drugiej - instrumentem realizacji różnych interesów, nie tylko politycznych, ale również środowiskowych. Te środowiska, które tracą wpływy, a zatem i możliwość zdobywania pieniędzy, podejmują ze mną ostrą walkę", mówi prezes TVP. I nie chodzi tu wcale o opcje polityczne. Czasem przeglądam teksty w "Gazecie Wyborczej", "Trybunie" i "Naszym Dzienniku" i zapewniam, że można byłoby pozamieniać te teksty pomiędzy tymi gazetami i nikt by nie spostrzegł. To bardzo zabawne.

Na pytanie czy nie uważa, że publiczna TV powinna się chociaż starać o równowagę pomiędzy różnymi siłami politycznymi, społecznymi, medialnymi, Wildstein odpowiada, że owszem "powinna się starać zachować dystans, ale to nie znaczy, że ma być wyprana z jakiegokolwiek zespołu idei, które należy propagować. Inaczej w ogóle nie byłoby potrzeby istnienia telewizji publicznej".

Powołując się na badania OBOP Wildstein twierdzi, że telewizja publiczna jest najbardziej wiarygodną telewizją w Polsce.

O ujawnionych niedawno przez media niektórych faktach z przeszłości Zygmunta Solorza i Mariusza Waltera, Wildstein mówi: "gdy dostałem informacje o Solorzu i Walterze poczułem pewną niezręczność. Pokazywanie takich faktów o TVN i Polsacie może być interpretowane jako załatwianie konkurencji pozarynkowymi metodami. Ale jeżeli wchodzimy w posiadanie jakichś informacji, to mamy je ukrywać?". (PAP)

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)