Trwa ładowanie...

WikiLeaks uderza w Hillary Clinton. Portal opublikował tysiące maili

• Według WikiLeaks, Hillary Clinton, będąc Sekretarzem Stanu, przekazała do dyspozycji firmy Uranium One 20 proc. amerykańskich zasobów uranu
• Brat szefa kampanii prezydenckiej Clinton, Johna Podesty, świadczył Uranium One usługi lobbystyczne
• Z opublikowanych przez portal maili wynika, że firma miała m.in. wesprzeć finansowo Fundację charytatywną Clintonów
• Podesta oskarżył o wyciek korespondencji Rosję

WikiLeaks uderza w Hillary Clinton. Portal opublikował tysiące mailiŹródło: AFP, fot: JEFF SWENSEN
d1tb4w0
d1tb4w0

Portal WikiLeaks opublikował ponad 2 tysiące maili szefa kampanii prezydenckiej Hillary Clinton, Johna Podesty. Ponad połowa z nich poświęcona jest kompanii Uranium One, której jego brat miał świadczyć usługi lobbystyczne.

Z maili wynika, że podczas pełnienia funkcji Sekretarza Stanu Hillary Clinton miała przekazać do dyspozycji firmy 20 procent amerykańskich zasobów uranu. W zamian Uranium One miała wypłacić bratu Johna Podesty 180 tysięcy dolarów oraz zasilić konto Fundacji charytatywnej Clintonów.

John Podesta oskarżył o wyciek korespondencji Rosję. "Szkoda, że rosyjscy hakerzy próbują dać Donaldowi Trumpowi przewagę w wyborach" - napisał na Twitterze. Sztab Hillary Clinton poinformował, że nie będzie wypowiadał się na temat autentyczności dokumentów.

Wcześniej Julian Assange, założyciel strony "Wikileaks" zapowiedział, że opublikuje informacje, które "wywrą poważny wpływ na wynik wyborów."

Uranium One jest jedną z największych na świecie firm wydobywających uran. Ma zakłady w USA, Kanadzie, Australii i Kazachstanie. 100 procent akcji znajdujących się w powszechnym obrocie należy do rosyjskiego potentata "Rosatomu."

d1tb4w0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tb4w0
Więcej tematów