Trwa ładowanie...
dq82vlf

Wiemy, kiedy poznamy skład nowego rządu. Jest deklaracja rzecznika

- Skład nowego rządu będzie znany między 11 a 15 listopada, czyli w tygodniu, w którym odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji, zaplanowane na 12 listopada - oświadczył rzecznik rządu Piotr Mueller.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Mueller
Piotr Mueller (PAP, Fot: Rafał Guz)
dq82vlf

Mueller ujawnił, że obsada połowy resortów wciąż nie jest znana. Rozmowy na temat poszczególnych ministerstw są jednak "pozytywne". - Są rozmowy dotyczące udziału poszczególnych partnerów ze Zjednoczonej Prawicy. Oczywiście PiS jest największą partią i to PiS rozdaje karty, ale wiadomo, że Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry również chcą mieć swoją reprezentację, co jest naturalne - powiedział na antenie telewizji Republika.

Rzecznik rządu zdradził, że negocjacje dotyczą nie tylko personaliów, ale również nowej organizacji struktury rządu. Wśród priorytetów nowego gabinetu na nadchodzącą kadencję wymienił m.in. politykę klimatyczną, gospodarkę i kwestie związane ze środowiskiem. - W związku z tym, tutaj też pewne korekty będą dokonane - dodał.

dq82vlf

Piotr Mueller odniósł się także do spekulacji na temat połączenia Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. - Nie spodziewam się, żeby Ministerstwo Finansów było połączone z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju czy Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii - ocenił.

Tęczowy piątek 2019. Czarzasty odpowiada Cymańskiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq82vlf

Podziel się opinią

Share

dq82vlf

dq82vlf
Więcej tematów