Trwa ładowanie...
d3d5ul6

Wiemy, kiedy poznamy skład nowego rządu. Jest deklaracja rzecznika

- Skład nowego rządu będzie znany między 11 a 15 listopada, czyli w tygodniu, w którym odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji, zaplanowane na 12 listopada - oświadczył rzecznik rządu Piotr Mueller.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Mueller
Piotr Mueller (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3d5ul6

Mueller ujawnił, że obsada połowy resortów wciąż nie jest znana. Rozmowy na temat poszczególnych ministerstw są jednak "pozytywne". - Są rozmowy dotyczące udziału poszczególnych partnerów ze Zjednoczonej Prawicy. Oczywiście PiS jest największą partią i to PiS rozdaje karty, ale wiadomo, że Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry również chcą mieć swoją reprezentację, co jest naturalne - powiedział na antenie telewizji Republika.

Rzecznik rządu zdradził, że negocjacje dotyczą nie tylko personaliów, ale również nowej organizacji struktury rządu. Wśród priorytetów nowego gabinetu na nadchodzącą kadencję wymienił m.in. politykę klimatyczną, gospodarkę i kwestie związane ze środowiskiem. - W związku z tym, tutaj też pewne korekty będą dokonane - dodał.

d3d5ul6

Piotr Mueller odniósł się także do spekulacji na temat połączenia Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. - Nie spodziewam się, żeby Ministerstwo Finansów było połączone z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju czy Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii - ocenił.

Tęczowy piątek 2019. Czarzasty odpowiada Cymańskiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d5ul6

Podziel się opinią

Share
d3d5ul6
d3d5ul6
Więcej tematów