Trwa ładowanie...
Wielkopolska policja publikuje zdjęcie oszusta, który kradnie pieniądze z przekazów pieniężnych

Wielkopolska policja publikuje zdjęcie oszusta, który kradnie pieniądze z przekazów pieniężnych

Na terenie całego kraju działa grupa przestępcza oszukująca ludzi przy wykorzystaniu przekazów pieniężnych realizowanych przez znaną na całym świecie firmę. Poznańska policja opublikowała zdjęcie jednego z oszustów.

Share
d1cf5c0

Oszuści kuszą swoje potencjalne ofiary zamieszczonymi w różnych portalach internetowych ogłoszeniami sprzedaży samochodów w bardzo atrakcyjnych cenach. Gdy ktoś odpowiada na ogłoszenie wysłaniem e-maila, oszuści odpisują w języku angielskim lub łamaną polszczyzną, podając się za obcokrajowców. Przekonują klienta, aby ten uwiarygodnił zamiar kupna auta.

- Dowodem wypłacalności kupującego ma być skan przekazu określonej kwoty na osobę najbliższą, co w efekcie wykorzystują oszuści, wypłacając pieniądze – wyjaśnia Dominika Pupkowska-Bral z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

d1cf5c0

Przekaz ma zostać dokonany w znanej firmie specjalizującej się w międzynarodowych przekazach pieniężnych. Oszustom wystarczą dane widoczne w skanie przekazu, aby pobrać pieniądze z placówki firmy.

Tego rodzaju oszustwa są dokonywane na terenie całego kraju i zdaniem policji stoi za nimi zorganizowana grupa przestępcza. Policjantom z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udało się zdobyć nagranie z monitoringu, na którym widać mężczyznę, który najprawdopodobniej jest zamieszany w tego typu oszustwa.

Ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę, potrafi wskazać jego dane personalne lub posiada jakiekolwiek informacje przyczyniające się do ustalenia jego tożsamości, proszony jest o kontakt z osobą prowadzącą sprawę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – tel. 61 84 137 89 lub pod czynnym całą dobę numerem alarmowym 997. Policja zapewnia anonimowość.

d1cf5c0

Podziel się opinią

Share
d1cf5c0
d1cf5c0
Więcej tematów