Trwa ładowanie...
dd4p4aq

Wielkie święto w Poznaniu. Imieniny Ulicy Święty Marcin 2014

11 listopada to w Poznaniu szczególne święto. Tego dnia poznaniacy zajadają się rogalami świętomarcińskimi, podziwiając kolorową paradę w centrum miasta i bawiąc się na koncertach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie święto w Poznaniu. Imieniny Ulicy Święty Marcin 2014
(WP.PL, Fot: Sławomir Kowalewski)
dd4p4aq

11 listopada w całej Polsce obchodzone jest święto Niepodległości, w Poznaniu także, ale tutaj głównym powodem świętowania są Imieniny Ulicy Święty Marcin. Od XIX wieku tradycją jest zajadanie się tego dnia rogalami świętomarcińskimi - specjalnymi smakołykami, które wolno wypiekać tylko w Poznaniu i kilku podpoznańskich miejscowościach.

Od lat największą atrakcją jest korowód Świętego Marcina - wielka kolorowa parada, w której można podziwiać szczudlarzy i różnego rodzaju performerów na platformach. W korowodzie nie może też rzecz jasna zabraknąć jadącego na koniu Świętego Marcina w stroju rzymskiego legionisty.

Symbolicznym rozpoczęciem święta jest przekazanie Świętemu Marcinowi kluczy do miasta przez prezydenta Poznania. Przez cały dzień przed CK Zamek będą odbywały się koncerty, a muzyczną gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Hey.

Program imprezy:
- około g. 13.00 korowód Świętego Marcina (start przed kościołem pw. św. Marcina)
- około g. 13.40 przekazanie kluczy Św. Marcinowi

Prezydenta miasta Poznania Ryszard Grobelny wręczy 10-ciu wybranym uczestnikom programów Barki (którzy przeszli rehabilitację społeczną i zawodową i odbudowali zupełnie swoje życie) wyróżnienia Fundacji Barka - "Drabina Jakubowa". Jest to nagroda w postaci kawałka ziemi - działki budowlanej, którą wybrani liderzy otrzymują aby wybudować własny dom. Nagroda Drabiny Jakubowej jest symbolem pokonywania własnych słabości i dążenia do doskonałości. Tradycją wieloletnią jest, że nagroda ta jest wręczana przez Pana Prezydenta Grobelnego wyróżnionym uczestnikom programów Barki 11 listopada.

- koncert Katy Carr
- kiermasz rogali
- występy uliczne (kataryniarz, Lech Dyblik, Republika Rytmu)
- w godz. 14.00-20.00 działania animacyjne w bramach i podwórkach
- o godz. 18.00 koncert Illegal Boys
- około godz. 19.30 koncert zespołu Hey
- około godz. 21.00 pokaz sztucznych ogni

dd4p4aq

Podziel się opinią

Share

dd4p4aq

dd4p4aq
Więcej tematów