Trwa ładowanie...
dipfemc
SOP

Wiceszef SOP Paweł Tymiński odwołany

Jak ustaliła Wirtualna Polska, wiceszef Służby Ochrony Państwa płk Paweł Tymiński na wniosek komendanta SOP został odwołany. Jego stanowisko obejmie płk Krzysztof Biegaj, który służył m.in. u prezydenta Andrzeja Dudy i w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego u gen. Stanisława Kozieja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pułkownik Paweł Tymiński pełnił funkcję wiceszefa SOP od lutego 2018r.
Pułkownik Paweł Tymiński pełnił funkcję wiceszefa SOP od lutego 2018r. (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
dipfemc

Informacje potwierdziliśmy w Służbie Ochrony Państwa. W najbliższym czasie ma się w tej sprawie ukazać komunikat.

Tymiński w Biurze Ochrony Rządu pełnił służbę od 1996 roku, był ekspertem związanym z ochroną najważniejszych osób w państwie oraz delegacji państw obcych przebywających na terytorium RP. Służbę rozpoczął w komórce organizacyjnej BOR właściwej do spraw zabezpieczenia specjalnego oraz miejsc czasowego pobytu osób ochranianych. Od 2 października 2015 r. pełnił funkcję Zastępcy Szefa Pionu Działań Ochronnych, realizując zadania m. in. Zastępcy Dowódcy Operacji wizyty Ojca Świętego, Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce oraz zabezpieczenia Szczytu NATO w Warszawie.

Zobacz także: Andruszkiewicz o Szydło. Tajemnicza sugestia

1 lutego 2018 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta SOP. Nieoficjalnie mówiło się, że po dymisji kontrowersyjnego szefa SOP Tomasza Miłkowskiego to on obejmie kierownicze stanowisko. Miłkowskiego zastąpił jednak Krzysztof Król. Od czerwca nowym szefem SOP jest Paweł Olszewski.

Jego odejście to niespodzianka. - Był fachowcem od ochronnej roboty. BOR-owikiem z krwi i kości - mówi nasz informator.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dipfemc

Podziel się opinią

Share

dipfemc

dipfemc
Więcej tematów