Trwa ładowanie...

Wiceprezydent Słupska skazany za jazdę po pijanemu

Wiceprezydent Słupska został ukarany za jazdę samochodem po użyciu alkoholu. Ryszard Kwiatkowski stracił prawo jazdy na rok, zapłaci też tysiąc złotych grzywny i koszty procesu. Nie stracił jednak swojego stanowiska, bo sąd uznał, że doszło jedynie do wykroczenia, a nie przestępstwa.

Share
Wiceprezydent Słupska skazany za jazdę po pijanemu
Źródło: PAP
dkbbpei

Ryszard Kwiatkowski został zatrzymany w maju tego roku w okolicach Postomina (zachodniopomorskie). Badanie alkomatem wykazało, że miał w wydychanym powietrzu około 0,3 promila alkoholu. Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie wiceprezydenta Słupska.

Na razie nie wiadomo, czy wyrok wpłynie na dalszą pracę Ryszarda Kwiatkowskiego w słupskim magistracie. Prezydent miasta Maciej Kobyliński jest w służbowej delegacji. Asystent prezydenta Marcin Sałata powiedział, że decyzje w tej sprawie zapadną w przyszłym tygodniu.

dkbbpei

Sam Kwiatkowski nie komentuje sprawy. To nie koniec jego kłopotów z wymiarem sprawiedliwości. Jest współoskarżonym w procesie o sprzedaż gruntu na budowę hipermarketu. Zdaniem prokuratury okręgowej w Bydgoszczy, która badała sprawę, samorządowiec sprzedał nieruchomość ze stratą dla Skarbu Państwa. Oprócz wiceprezydenta, na ławie oskarżonych zasiada dyrektor wydziału geodezji Urzędu Miejskiego w Słupsku.

dkbbpei

Podziel się opinią

Share
dkbbpei
dkbbpei
Więcej tematów