Trwa ładowanie...

Łukasz Szumowski złożył dymisję. Nie on jeden odchodzi z rządu

Łukasz Szumowski złożył dymisję, ale nie on jeden odchodzi z rządu. We wtorek wiceminister Wanda Buk pożegnała się z pracą w Ministerstwie Cyfryzacji. Swoją funkcję pełniła od lipca 2018 roku.

Share
Wanda Buk
Wanda BukŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d3x7c8p

Wanda Buk to prawniczka i urzędniczka, pracująca w resorcie od 2018 roku. Na pytanie Wirtualnej Polski o powody odejścia Wanda Buk przekazała jedynie, że to dla niej "czas na nowe wyzwania". Jak się okazało dymisja Buk związana jest z jej przejściem do PGE, gdzie zostanie nowym wiceprezesem ds. regulacji.

Wanda Buk jako wiceminister nadzorowała departamenty Polityki Międzynarodowej i Telekomunikacji, oraz Biuro Ministra w zakresie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec Ministra Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Była też członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów, Komitetu ds. Unii Europejskiej oraz Zespołu ds. Programowania Prac Rządu.

d3x7c8p

Formalnie do końca sierpnia Wanda Buk będzie na urlopie.

We wtorek do dymisji podał się także minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dzień wcześniej z pracy w tym resorcie zrezygnował wiceminister Janusz Cieszyński.

Łukasz Szumowski to drugi minister po Jacku Czaputowiczu, który ogłosił swoje odejście z rządu. W przypadku dymisji szefa MSZ komentowano, że to efekt szykowanej na wrzesień rekonstrukcji rządu.

Łukasz Szumowski podaje się do dymisji. Minister zdrowia tłumaczy swoją decyzję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3x7c8p

Podziel się opinią

Share
d3x7c8p
d3x7c8p
Więcej tematów