Trwa ładowanie...

Wiadomo już, gdzie trafią dzieci ze spalonego przedszkola

W nocy na przełomie lipca i sierpnia w przedszkolu przy ul. Dekerta w Krakowie wybuchł pożar. Budynek nie nadaje się do użytku, ma zostać wyburzony i wybudowany na nowo. Zapadła już decyzja, gdzie umieszczone zostaną dzieci i pracownicy spalonej placówki.

Share
Wiadomo już, gdzie trafią dzieci ze spalonego przedszkola
Źródło: WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski
d20bx4x

- Najważniejsze teraz jest, aby znaleźć miejsce dla dzieci w okolicznych placówkach – tuż po pożarze deklarował Filip Szatanik z Urzędu Miasta.

Urzędnicy wzięli się do pracy i znaleźli zastępcze placówki zarówno dla maluchów jak i pracowników.

d20bx4x

- Do placówki przy ul. Goszczyńskiego przeniesionych zostanie 70 dzieci (3 oddziały) wraz z opiekunami - zapewnia Filip Szatanik - W placówce przy ul. Goszczyńskiego trwają obecnie prace adaptacyjne na potrzeby dzieci. Pozostałe dzieci, które uczęszczały do przedszkola przy ul. Dekerta przeniesione zostaną do placówek wybranych przez rodziców – dodaje.

Większość dzieci zostanie przeniesiona do budynku Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera przy ul. Goszczyńskiego 44. Pozostała trafi do Przedszkola Samorządowego nr 11 przy ul. Saskiej 11. W obu tych placówkach znajdą zatrudnienia także pracownicy spalonego przedszkola.

Dzieci będą uczęszczać do nowych placówek od 1 września br.

d20bx4x

Podziel się opinią

Share
d20bx4x
d20bx4x
Więcej tematów