Trwa ładowanie...
d2yysr9

We wrocławskich Sukiennicach powstanie pasaż handlowy. UM: nie naśladujemy Krakowa

Wrocławskie Sukiennice czekają wielkie zmiany. Ratusz lada dzień ogłosi przetarg na roboty budowlane przy wrocławskim Rynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We wrocławskich Sukiennicach powstanie pasaż handlowy. UM: nie naśladujemy Krakowa
(WP, Fot: Michał Dzierżak)
d2yysr9

Wrocławskie Sukiennice czeka w najbliższych latach spora zmiana. Między numerami 12 a 15, czyli od budynku zajmowanego przez straż miejską do budynku należącego do muzeum miejskiego, powstanie kilkanaście stoisk dla handlarzy. Jak podkreślają miejscy urzędnicy, ma to stanowić uzupełnienie oferty skierowanej do turystów, a nie rywalizację z miejscowymi restauratorami i przedsiębiorcami.

W pomieszczeniach, które powstaną dzięki zagospodarowaniu parteru wspomnianych budynków, sprzedawane mają przede wszystkim produkty regionalne, pamiątki, możliwe jest także stworzenie kawiarni lub innego niewielkiego lokalu gastronomicznego. Dokumentację projektową przebudowy Sukiennic sporządziła pracownia Macieja Małachowicza.

Urzędnicy uspokajają, że nie będzie to kolejna galeria handlowa w centrum Wrocławia, i zapowiadają, że nie mają w planach naśladowania zagospodarowania Sukiennic w Krakowie. Lada dzień ratusz ogłosi przetarg na wykonanie prac budowlanych. Mają one zakończyć się przed rozpoczęciem 2016 roku. Następnie zostanie wybrany operator, którego celem będzie m.in. znalezienie najemców lokali.

O postępach w pracach przy budowie pasażu w Sukiennicach będziemy na bieżąco informować.

d2yysr9

Podziel się opinią

Share
d2yysr9
d2yysr9
Więcej tematów