Trwa ładowanie...
d3y9219

We Włoszech przechwycono 2 mln biletów kolejowych podrobionych w Chinach

Ponad 2 miliony sfałszowanych w Chinach biletów kolejowych na pociąg kursujący między lotniskiem i dworcem w Rzymie skonfiskowała włoska Gwardia Finansowa we współpracy z celnikami w porcie Livorno. Bilety znajdowały się w kontenerze statku.

d3y9219
d3y9219

To pierwszy taki przypadek we Włoszech.

Bilety - o wartości handlowej 28 milionów euro - po 14 euro każdy miały zostać wprowadzone do nielegalnej sprzedaży na linii pociągu Leonardo Express. To szybka kolejka łącząca lotnisko Fiumicino z największym dworcem w Wiecznym Mieście, Termini. Podróżują nią codziennie tysiące rzymian i przede wszystkim zagraniczni turyści przybywający do włoskiej stolicy.

Od oryginału podróbki różnią się wyraźnie kolorem, czego jednak pasażerowie nigdy by zapewne nie zauważyli.

Cały przechwycony w toskańskim porcie transport, ukryty wśród mebli, przeznaczony był dla chińskiej firmy z okolic Florencji, która miała wprowadzić je do obiegu.

Celnicy natrafili na przemyt przypadkowo podczas rutynowej kontroli kontenerów na statku, który przypłynął z portu w Chinach.

Gwardia Finansowa podała, że wszczęto drobiazgowe dochodzenie w sprawie chińskiej firmy, gdyż istnieją obawy, że może to być jedynie część rezultatów przestępczej działalności fałszerzy.

d3y9219
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y9219
Więcej tematów