Trwa ładowanie...
31-01-2016 06:45

Watykan stworzył stronę internetową dla dzieci

• • Watykan uruchomił stronę internetową dla dzieci Najmłodsi mogą tam dowiedzieć się, kim jest papież, co robi i gdzie mieszka • Strona redagowana jest w 5 językach • Znajdują się m.in. zdjęcia, rysunki dzieci przedstawiające Franciszka i jego katechezy o rodzinie

Watykan stworzył stronę internetową dla dzieciŹródło: http://www.familiam.org
d41e9gh

Specjalny portal przygotowany z myślą o dzieciach, dostępny po włosku, angielsku, hiszpańsku, portugalsku i francusku można znaleźć na stronie internetowej Papieskiej Rady ds. Rodziny pod adresem www.familiam.org.

Na stronie, bogato ilustrowanej przez rysunki dzieci z całego świata i zdjęcia papieża Franciszka oraz jego poprzedników, można znaleźć teksty napisane prostym, zrozumiałym dla najmłodszych i niekiedy żartobliwym językiem. Przytoczono fragmenty papieskich katechez na temat małżeństwa, rodziny i jej trudności, miłości rodzicielskiej, roli ojca i matki. Franciszek wygłaszał je podczas audiencji generalnych w zeszłym roku w związku z dwoma synodami biskupów na temat rodziny, które odbyły się w Watykanie.

Tam, gdzie mowa jest o zadaniach ojców przypomniano jego słowa: "Pierwszą potrzebą jest to, by ojciec był zawsze obecny w życiu rodziny".

d41e9gh

Jest też fragment wypowiedzi Franciszka na temat matek, ich zmęczenia i licznych obowiązków oraz apel, by im pomagać w domu, w pracy i w społeczeństwie.

Są wspomnienia Franciszka o jego rodzinnym domu w Buenos Aires i czworgu jego rodzeństwa. - Mama krążyła od jednego z nas do drugiego, ale była szczęśliwa - podkreślił.

Papież przypomniał też podczas jednej z katechez słowa swojej matki, która pytana o to, które z dzieci jest jej ulubionym, odpowiadała: "Mam ich pięcioro, tak jak pięć palców u ręki" i dodawała: "wszystkie moje dzieci różnią się jak palce".

Są rady, jak traktować braci i siostry, a także przypomnienie, jak ważni są dziadkowie i ich życiowa mądrość.

d41e9gh

Dzieci mogą przeczytać historię Watykanu i bazyliki Świętego Piotra, poznać poprzedników Franciszka, przede wszystkim Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Strony będą cały czas uzupełniane.

- Znaleźliśmy zdjęcia obecnego papieża z dzieciństwa, na przykład z ciastem, które upiekła dla niego babcia, a także przedstawiające go, gdy gra w piłkę nożną - powiedział ksiądz Andrea Ciucci z Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Redakcja strony zachęca dzieci, by wysyłały drogą elektroniczną swoje rysunki, które zostaną tam zamieszczone.

Uruchomienie specjalnej strony dla dzieci to kolejna inicjatywa Watykanu wykorzystująca szanse, które daje internet. Największą popularnością cieszy się profil papieża na Twitterze; obserwuje go ponad 26 milionów osób.

d41e9gh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41e9gh
Więcej tematów