Trwa ładowanie...
dpgduj0

Waszczykowski zarzuca Niemcom egoizm

• Witold Waszczykowski zarzucił Niemcom egoizm w polityce zagranicznej
• Szef MSZ stwierdził, że ze względu na potencjał Niemiec, spoczywa na nich wielka odpowiedzialność
• Jak wyjaśnił, Polska czasami oczekiwałaby od Niemiec gotowości do kompromisu
• Powiedział również, że plan rozdziału uchodźców to w rzeczywistości przymusowe przesiedlenia, na które nie może być zgody
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Witold Waszczykowski
Szef MSZ Witold Waszczykowski (Agencja Gazeta, Fot: Przemek Wierzchowski)
dpgduj0

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski zarzucił Niemcom egoizm w polityce zagranicznej. Minister udzielił wywiadu niemieckiej agencji prasowej dpa.

Witold Waszczykowski powiedział, że ze względu na potencjał Niemiec, na tym kraju spoczywa w Europie wielka odpowiedzialność. Jego zdaniem Berlin często kieruje się jednak wyłącznie własnymi interesami.

Minister stwierdził, że każde państwo ma do tego prawo, ale Polska czasami oczekiwałaby gotowości do kompromisu. Jako przykład minister podał projekt rozbudowy Gazociągu Północnego, który - jego zdaniem - szkodzi europejskiej solidarności.

W wywiadzie minister Waszczykowski zdystansował się od planów rozdziału uchodźców w Europie. Jak powiedział, w rzeczywistości chodzi o przymusowe przesiedlenia, na które nie może być zgody. Minister zauważył, że nie wszystkie kraje w Europie mogą prowadzić politykę migracyjną proponowaną przez Niemcy, bo nie każdy ma takie środki i możliwości.

dpgduj0

Podziel się opinią

Share
dpgduj0
dpgduj0
Więcej tematów