Trwa ładowanie...
d3stmuo

Waszczykowski wykłada na uczelni. Wiemy, jaki przedmiot

Witold Waszczykowski ma nowe zajęcie. Został zatrudniony na stanowisko adiunkta na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.Tematyka zajęć prowadzonych przez byłego szefa MSZ to "Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wykłada na Akademii Sztuki Wojennej
Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wykłada na Akademii Sztuki Wojennej (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3stmuo

12 września Komisja Konkursowa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie rozstrzygnęła konkursy w Instytucie Studiów Strategicznych Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego. Na stanowisko adiunkta w Katedrze Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Dyplomacji zatrudniono dr. Witolda Waszczykowskiego, byłego szefa MSZ.

- Komisja konkursowa zaopiniowała jego kandydaturę i dorobek naukowo-badawczy pozytywnie - mówi nam dr Lewińska, rzeczniczka Akademii.

"Cieszymy się, że zasilił kadrę uczelni"

I dodaje: - Oczywiście cieszymy się, że doktor zasilił kadrę uczelni. Witold Waszczykowski jest bardzo doświadczonym pracownikiem i urzędnikiem najwyższych szczebli administracji publicznej w kraju. Mamy nadzieję, że przełoży swoje doświadczenia zawodowe także na dorobek naukowo-badawczy w naszej uczelni.

d3stmuo

Tematyka zajęć prowadzonych przez dr. Waszczykowskiego to "Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego". Były szef MSZ będzie wykładał dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Międzynarodowe i Dyplomacja.

Koziej: dobry analityk, ale może nie być traktowany jako wiarygodny

Generał Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństa Narodowego i wieloletni pracownik Akademii (w tym czasie pod nazwą Akademii Obrony Narodowej - red.) powiedział Wirtualnej Polsce, że Witold Waszczykowski ma bardzo dobre kompetencje na stanowisko nauczyciela akademickiego.

- Minister Waszczykowski jest bardzo dobrym analitykiem. Do dyskusji ze studentami o sprawach bezpieczeństwa międzynarodowego jest jak najbardziej kompetentny, jego analizy mogą być interesujące - mówi nam gen. Stanisław Koziej.

d3stmuo

Zdaniem gen. Kozieja były szef MSZ "zupełnie zagubił się, kiedy wdał się w partyjną politykę". - Trochę rozmienił na drobne swoje kompetencje. Może w związku z tym nie być traktowany jako wiarygodny - twierdzi generał.

"Jednostronny punkt widzenia"

Gen. Koziej ocenił również, że sama Akademia Sztuki Wojennej od kiedy przestała istnieć pod nazwą Akademii Obrony Narodowej "niestety stała się jednostronną uczelnią, która przedstawia studentom jednostronny punkt widzenia". - Profesura niezależna, czy mająca inne poglądy niż obowiązujące w Ministerstwie Obrony Narodowej została pozwalniana, między innymi ja zostałem też zwolniony - wyznaje.

- Akademia kompletuje ludzi z jednej opcji. Można było zatrudnić analityków równie dobrych jak minister, ale nie obarczonych taką partyjnością patrzenia na sprawy bezpieczeństwa - podsumowuje generał Koziej.

Zadzwoniliśmy do Witolda Waszczykowskiego. - Nie mam dla państwa żadnego komentarza - powiedział były minister.

Witold Waszczykowski pracował już na uczelni. W 2011 roku był adiunktem na Toruńskiej Szkole Wyższej. W latach 1997-1999 pełnił funkcję zastępcy przedstawiciela RP przy NATO w Brukseli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3stmuo

Podziel się opinią

Share
d3stmuo
d3stmuo
Więcej tematów