Trwa ładowanie...
d8luote

Warszawscy studenci wśród najlepszych matematyków na świecie

W tegorocznej edycji zawodów matematycznych startowało 324 uczestników z 73 uczelni z Europy obu Ameryk i oczywiście Azji. Zawodnicy musieli rozwiązać 10 zadań w ciągu dwóch dni: pięć jednego i pięć następnego dnia. Na obliczenie każdego z nich mieli około godziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawscy studenci wśród najlepszych matematyków na świecie
(WawaLove.pl)
d8luote

Zawody, które odbyły się w bułgarskim mieście Błagojewgrad, gromadzą światową czołówkę matematyczną. Udział w niej mogą wziąć tylko najlepsze ekipy studentów. - Sądzę, że największą trudność stanowi rozwiązywanie skomplikowanych zadań matematycznych pod presją czasu - powiedział w rozmowie z PAP opiekun czteroosobowego zespołu, dr Robert Skiba.

Nagrodę pierwszego stopnia otrzymali studenci, którzy podczas zawodów uporali się z co najmniej sześcioma zadaniami. W ten sposób nagrodzonych zostało 67 uczestników (około 20 proc. wszystkich zawodników), w tym czterech studentów z Polski - grupa złożona z dwóch studentów z Uniwersytetu Warszawskiego oraz po jednym z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie przygotowań do zawodów studenci rozwiązywali zadania, które pojawiły się na wcześniejszych międzynarodowych olimpiadach.

Warszawscy laureaci to Jakub Koncki, Szymon Kubicius i Michał Miśkiewicz (nagroda III-go stopnia). Ponadto polscy matematycy zdobyli w zawodach wyróżnienia.

d8luote

Podziel się opinią

Share

d8luote

d8luote
Więcej tematów