Trwa ładowanie...

ZTM skontrolował klimatyzację w pojazdach. "Setki problemów, wysokie kary"

Sprawdzenia dokonano pomiędzy czerwcem a sierpniem.

ZTM skontrolował klimatyzację w pojazdach. "Setki problemów, wysokie kary"
d2xy9z0
d2xy9z0

Wynik pokazał, że zwłaszcza w autobusach można się zetknąć z przypadkiem przekroczenia dopuszczalnych norm temperatury. Latem powinna ona wynosić maksymalnie 25 stopni Celsjusza. Niestety często jest dużo wyższa, a powodem jest oczywiście niesprawna bądź niewłączona klimatyzacja w pojeździe. ZTM przeprowadził 2 364 kontroli, z czego większość odbywała się na stołecznych pętlach.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował w komunikacie, że: "Polegają one na elektronicznym pomiarze temperatury wewnątrz pojazdu oraz sprawdzeniu nawiewu z "kratek klimatyzacji". Sprawdzane jest także czy systemy chłodzenia posiadają aktualne certyfikaty czy są odpowiednio serwisowane". Rezultat - prawie 300 wykrytych nieprawidłowości oraz 120 tys. zł kar nałożonych na przewoźników. Kontrole nadal będą się cyklicznie odbywać.

Jak się okazuje, największe problemy występowały w przypadku PKS Grodzisk Mazowiecki (166 uchybień) i Mobilis (85). Najmniej nieprawidłowości (21) wykryto w firmie ITS Michalczewski. W wielu przypadkach, przewoźnik podczas kursu po prostu nie włączał klimatyzacji. W Warszawie posiada ją już prawie 80% autobusów i 50% tramwajów.

d2xy9z0
d2xy9z0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xy9z0
Więcej tematów