Trwa ładowanie...

Zostało Ci jedzenie po świętach? Podziel się z bezdomnymi

Trwa ogólnopolska akcja. Sprawdź, gdzie możesz podzielić się jedzeniem w Warszawie.

Zostało Ci jedzenie po świętach? Podziel się z bezdomnymi
dmqgpas
dmqgpas

- Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi, nie wyrzucamy jedzenia - apelują organizatorzy akcji społecznych zachęcając do idei foodsharingu, czyli dzielenia się z potrzebującymi żywnością, szczególnie gdy przygotowało się jej za dużo np. na Wielkanoc.

Inicjatywa społeczna "Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi " już po raz czwarty organizuje poświąteczną zbiórkę jedzenia dla bezdomnych. Akcja polega na łączeniu osób, którym zostało po Świętach jedzenie z tymi, którzy na co dzień chodzą głodni. Aby przekazać jedzenie wystarczy skontaktować się z organizatorami, którzy tego samego dnia wyślą wolontariusza; wolontariusz odbierze jedzenie zawiezie je do lokalnej jadłodajni dla bezdomnych.

Inicjatorka akcji Maria Skołożyńska na jej pomysł wpadła półtora roku temu dzieląc się z napotkanym przypadkowo bezdomnym jedzeniem, które zostało po śniadaniu Wielkanocnym. - Napisałam informację na swoim Facebooku licząc, że inni zrobią to samo i też podzielą się tym, co im zostało. Okazało się, że jest bardzo dużo ludzi, którzy chcą się włączyć do akcji - mój post następnego dnia miał 500 udostępnień - podkreśliła Skołożyńska.

Jak powiedziała, akcja, którą organizowała w Boże Narodzenie 2015 r. była już przemyślana. Do pomocy zgłosiło się 20 wolontariuszy, którzy przez tydzień odbierali jedzenie z domów i rozwozili je do jadłodajni.

- W Warszawie nasza akcja jest dla darczyńców zupełnie bezwysiłkowa - podkreśla organizatorka. - Przyświeca nam jedna zasada: jeżeli jedzeniem, którym chcesz się podzielić nakarmiłbyś swoje dziecko - możesz oddać je potrzebującym. Jeżeli uważasz, że jest zbyt nieświeże - wyrzuć - podkreśliła Skołożyńska.

dmqgpas

Każdy, kto chce się przyłączyć do akcji może wejść na stronę www.podzielmysie.pl ; można też szukać strony w mediach społecznościowych.

Akcja działa od 17 do 19 kwietnia w wielu miastach Polski: Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Sopocie, Olkuszu, Szczecinie, Toruniu, Wałbrzychu, Warszawie i Włocławku.

Źródło: PAP/WawaLove.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

dmqgpas
dmqgpas
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmqgpas
Więcej tematów