Trwa ładowanie...

Zlikwidowano nielegalny parking dla samochodów, otwarto "rowerową wyspę". Kierowcy oburzeni

Autor: "Udało się wypracować koncepcje akceptowane przez wszystkich"

Zlikwidowano nielegalny parking dla samochodów, otwarto "rowerową wyspę". Kierowcy oburzeni
d3q331g
d3q331g

Obok ścieżek na Polu Mokotowskim i kładki przechodzącej tuż przy gmachu Biblioteki Narodowej przez Aleję Niepodległości stworzono rowerową wyspę. Wcześniej swoje samochody zostawiali tam kierowcy.

"Miłośnicy jednośladów pozyskali kolejne miejsce w tej okolicy - informują władze Biblioteki Narodowej. "Tradycyjnie zajmowany przez samochody skwer przy kładce nad aleją Niepodległości został poddany całkowitej renowacji, w wyniku której powstał parking dla rowerzystów, którzy będą chcieli skorzystać z oferty Biblioteki bądź spędzić czas w pobliskim parku" - dodają.

Wyspę rowerową oraz stojaki przed wejściem głównym do BN zaprojektował znany warszawski architekt Jan Strumiłło, prywatnie – zamiłowany rowerzysta. Decyzja BN niewszystkim przypadła do gustu.

"To jest jakiś poroniony pomysł, stojaki na rowery są przy głównym wejściu do BN i wszyscy z nich korzystają. Zlikwidowano jedyne zacienione miejsca parkingowe przy bibliotece, do tego obecny remont powoduje zmniejszenie ich liczby. Czy władze bibliote nie myślą o tym, że przyjeżdżają do nich ludzie z całego kraju, bardzo często samochodami a miejsc parkingowych i tak zawsze brakowało. Pomijam już fakt marnotrawienia przestrzeni, rozplanowanie pałąków do przypinania rowerów jest absurdalnie śmieszne. Parking czy to dla rowerów czy samochodów ma być funkcjonalny i maksymalnie wykorzystywać przestrzeń na niego przeznaczoną, a tutaj wyglądają na poustawiane według widzimisię artysty. Widać, że zabrakło głębszego przemyślenia tego ruchu a szkoda" - napisał jeden z internautów.

d3q331g

Przeciwnicy projektu byli jednak w zdecydoanej mniejszości.

"Żegnamy bez żalu" - napisał jeden z komentujących. I załączył zdjęcie tego miejsca przed otwarciem wyspy.

Fot. Zbyszek Carewicz/Facebook

d3q331g

Wyspa jest pomysłem dyrektora BN Tomasza Makowskiego, który zaproponował uczynienie z potrzebnych i praktycznych parkingów rowerowych czegoś wyjątkowego, specjalnego. Wskazał też lokalizację wyspy dla rowerów.

Z rozmowy , jaką przeprowadziła Biblioteka Narodowa z twórcą wyspy Janem Strumiłłą, możemy się tez dowiedzieć, że projekt zrodził się "wśród rozmów i konsultacji z wieloma osobami". - To był długi dialog, dzięki któremu udało się wypracować koncepcje akceptowane przez wszystkich. Pozwoliło to na stworzenie obiektu harmonijnie połączonego z otoczeniem - mówi Strumiłło.

d3q331g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q331g
Więcej tematów