Trwa ładowanie...

Zamachy w Brukseli. Władze Warszawy złożyły hołd ofiarom [WIDEO]

W dzisiejszych zamachach zginęły co najmniej 34 osoby

Zamachy w Brukseli. Władze Warszawy złożyły hołd ofiarom [WIDEO]
d3yffth
d3yffth

- Jestem wstrząśnięta wydarzeniami w Brukseli. Łączę się w bólu z rodzinami ofiar. W takich chwilach musimy być silni, pokazywać europejską wspólnotę i bronić wartości demokratycznego świata - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Kilkadziesiąt minut temu stołeczne władze złożyły hołd ofiarom zamachów w Brukseli.

Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz wiceprezydent Jarosław Jóźwiak złożyli dziś wieniec pod ambasadą Belgii. Dwa zamachy, do jakich doszło we wtorek rano w Brukseli, pochłonęły co najmniej 34 ofiary śmiertelne. W belgijskiej stolicy do najwyższego stopnia podniesiono alert terrorystyczny. Do eksplozji doszło na lotnisku Zaventem oraz w metrze w pobliżu instytucji europejskich. Z informacji posiadanych aktualnie przez polskie służby konsularne wynika, iż wśród poszkodowanych w Brukseli jest trzech polskich obywateli. Obecnie są hospitalizowani.

PKiN i Stadion Narodowy

Także szefostwo Pałacu Kultury i Nauki postanowiło upamiętnić ofiary dzisiejszycvh aktów terrorystycznych. Pałac zostanie dziś podświetlony w barwach Belgii. Zapali się wraz ze zmierzchem ok. godz. 18.00.

Od zmroku do północy na elewacji PGE Narodowego w Warszawie będzie wyświetlany napis "Brussels".

d3yffth
d3yffth
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yffth
Więcej tematów