RegionalneWarszawaZA DARMO: Transylwania na ETNOPRADZE

ZA DARMO: Transylwania na ETNOPRADZE

W programie warsztaty tańca i rękodzieła, koncerty, spotkania poświęcone Rumunii, pokaz filmów animowanych, specjalny program dla dzieci.

ZA DARMO: Transylwania na ETNOPRADZE

16.07.2012 10:10

Kolejny EtnoPraski weekend to spotkanie zainspirowane tradycyjną kulturą transylwańskich górali. EtnoPraga – Muzyka od Kuchni, stanowi kontynuację dobrze znanej serii koncertów muzyki świata oraz działań promujących wielokulturowość na Pradze Północ.

Między 20 a 22 lipca na Pradze zagoszczą artyści ze Stowarzyszenia Uzinaduzina z Kluż i zespół Palatka Gypsy Band, proponujący spędzenie czasu w atmosferze tradycyjnej rumuńskiej biesiady góralskiej.

Plac Hallera jest niezwykłym, choć przez wielu jeszcze mało znanym miejscem na mapie Warszawy. Razem z przestrzenią* Snu Pszczołyprzemienią się w *miejsce spotkań warszawiaków z muzycznymi, kulinarnymi i artystycznymi tradycjami południa Rumunii.

W piątek i sobotę, 20 i 21 lipca, spotykamy się na Placu Hallera, w atmosferze sąsiedzkiego pikniku. Tutaj odbędą się m.in. warsztaty tańca palatka, tradycyjnego rękodzieła i grafiki z artystką Marią Brudască, gotowanie transylwańskich przysmaków, specjalny program dla dzieci.

Na zakończenie dnia, w klubie Sen Pszczoły o godzinie 22:00 odbędzie się także koncert zespołu Dadanga, który utwory typowo elektroniczne łączy z dawnymi pieśniami rumuńskimi, czego wynikiem są wyjątkowe brzmienia na granicy stylów muzycznych. Wizualizacje przygotuje VJ Pribeag.

Z kolei w sobotę, na Placu Hallera o godzinie 19:30 zagra Palatka Gypsy Band, tworzony przez ludowych muzyków z transylwańskiej wsi Pălatca.

Niedzielne popołudnie spędzamy w całości w Śnie Pszczoły. W programie m.in. spotkanie z Michałem Kruszoną poświęcone Rumunii, pokaz współczesnych animacji rumuńskich, specjalny program gier i zabaw dla dzieci.

Wśród propozycji dla dzieci znalazły się m.in. zabawy integracyjne na chuście Klanzy, bazujące na kolorystyce flagi rumuńskiej (niebieski, żółty, czerwony). Ponadto, berek-wampir, w trakcie którego uczestnicy poznają też historię transylwańskiego księcia Draculi. Podczas zajęć plastycznych dzieci stworzą m.in. makietę kraju, portrety Draculi, papierowe flagi Rumunii.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)