Trwa ładowanie...

Za darmo: przegląd najlepszych filmów kina niezależnego "Best Off"

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Kinie Luna

Za darmo: przegląd najlepszych filmów kina niezależnego "Best Off"
d1xdgg7
d1xdgg7

Best Off jest prezentacją tego, co w ostatnim roku wydarzyło się w polskim kinie niezależnym, amatorskim i studenckim. To festiwal festiwali, bo zobaczymy na nim zwycięskie filmy nagrodzone na festiwalach polskich filmów autorskich. Podczas pokazu w kinie Luna widzowie będą mieli nie tylko okazję spotkać się z najnowszą polską twórczością filmową, lecz także porozmawiać z autorami prezentowanych na Best Off obrazów oraz zagłosować na wybrany przez siebie film. To właśnie publiczność jest jedynym jurorem festiwalu.

W tym roku zostaną zaprezentowane filmy:

*"Franek" – scenariusz i reżyseria Bartek Tryzna *
Film fabularny, krótkometrażowy, czarno-biały, czas trwania. 6 min.
Historia przyjaźni dwóch chłopców w okolicach Białegostoku na początku II Wojny Światowej.
Film w 2013r. został nagrodzony m. in. na: Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego "Off Plus Camera" - Nagroda dla najlepszego filmu w kategorii Allegro Short Film konkursu "Bierzcie i Kręćcie", Festiwalu Filmowym "Opolskie Lamy" - Grand Prix w Konkursie Filmów Amatorskich, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!" - Złote Koziołki dla najlepszego filmu krótkometrażowego w konkursie międzynarodowym, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka" - I Nagroda w Konkursie Polskim "Amatorzy".
Opis za: www.filmpolski.pl

d1xdgg7

*"Osiemnastka" – reżyseria Marta Prus *
Etiuda dokumentalna, barwny, czas trwania 19 min.
Wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łodzi kończy osiemnaście lat. Po wyjściu na wolność chce wyprawić swoje urodziny.
Film w 2013r. otrzymał Grand Prix na Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych” oraz Wyróżnienie Specjalne Jury na Silhouette Film Festival w Paryżu.
Opis za: www.filmpolski.pl

*"Łukasz i Lotta" – scenariusz i reżyseria Renata Gąsiorowska *
Film animowany, barwny, czas trwania 8 min. 37 s.
Stożka Lotta i gruszek Łukasz idą na swoją pierwszą randkę.
W 2013r. film otrzymał Nagrodę dla najlepszej etiudy animowanej na Festiwalu Filmów Studenckich Łódzkiej Szkoły Filmowej "Łodzią po Wiśle" oraz Nagrodę za scenariusz na Festiwalu Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni".
Opis za: www.filmpolski.pl

*"Obóz" – reżyseria Tomasz Jeziorski *
Etiuda dokumentalna, barwny, czas trwania 18 min. 35 s.
Najmłodsi mają 9, najstarsi 17 lat. Spędzone razem wakacje mają nauczyć ich dyscypliny i silnej woli. Nie wszystkie dzieci dają sobie z tym radę. Każde z nich inaczej musi sobie poradzić ze wzmożonym wysiłkiem, stresem, własnymi słabościami.
W 2013r. film otrzymał Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowy "Zoom-Zbliżenia" oraz wyróżnienie na Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych".
Opis za: www.filmpolski.pl

*"Kiedy ranne wstają zorze" – scenariusz i reżyseria Mateusz Głowacki *
Etiuda fabularna, barwny, czas trwania 29 min. 22s.
Lata 60. Polska. Wycieczka zakładowa jedzie autobusem na grzybobranie. Dyrektor ogłasza konkurs: kto znajdzie największego grzyba - ma premię. Od samych grzybów dla wycieczkowiczów ważniejsze jest jednak podlizanie się panu dyrektorowi.
W 2013r. film m. in. zdobył Nagrodę "Jańcio Wodnik" dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia”, I Nagrodę w kategorii film studencki na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych, Grand Prix - Zardzewiałą Zawleczkę w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych.
Opis za: www.filmpolski.pl

d1xdgg7

*"Ziegenort" – scenariusz i reżyseria Tomasz Popakul *
Film animowany, barwny, czas trwania 19 min.
Film przedstawia historię małej wioski rybackiej w alternatywnej rzeczywistości, gdzie II wojna światowa nigdy nie miała miejsca. Wszystkie stworzenia w wiosce, ludzie i zwierzęta, żyją według praw natury. Ojciec próbuje przygotować syna do życia rybaka.
W 2013r. film zdobył m. in. Nagrodę Główną "Srebrny Lajkonik" dla najlepszego filmu animowanego na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Nagrodę "arte-Kurzfilmpreis" na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Hamburgu, Nagrodę dla najlepszej animacji na Brooklyn Film Festival w Nowym Jorku, Nagrodę w kategorii: Nowy talent na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Fantoche w Baden.
Opis za: www.filmpolski.pl

*"Mazurek" – scenariusz i reżyseria Julia Kolberger *
Film fabularny – krótkometrażowy, barwny, czas trwania 31 min.
Urszula piecze wielkanocny mazurek. Jej dwudziestoletnia córka, Ada, która studiuje zagranicą, ma zaraz przyjechać na ferie do domu. Tym razem przyjedzie ze swoim narzeczonym, Anglikiem, którego chce przedstawić rodzinie. Urszula szykuje kolację z pomocą swojego męża Marka, ojczyma Ady. Na kolację są również zaproszeni były mąż Urszuli i ojciec Ady, Stefan oraz jego młodsza żona. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. Świąteczne życzenia i dzielenie się jajkiem odbywają się już w bardzo napiętej atmosferze. Kulminacja następuje tuż po podaniu wielkanocnego mazurka...
W 2013r. film zdobył m. in. Nagrodę Specjalną dla najlepszego filmu fabularnego oraz Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych "Kameralno Lato", Nagrodę na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", Nagrodę Główną w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi", Nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu i Nagrodę "Bridging The Borders Award" na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

Więcej informacji: kinoluna.novekino.pl

d1xdgg7
d1xdgg7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xdgg7
Więcej tematów