Trwa ładowanie...

Za darmo: Pokazy filmów i spotkanie z Magnusem von Hornem

Wydarzenie jest częścią cyklu: Seans w Psie Czy Suce

Za darmo: Pokazy filmów i spotkanie z Magnusem von Hornem
d10kofb
d10kofb

26 października o godz. 19.30, w klubogalerii Pies Czy Suka, odbędzie się pokaz filmów „Echo”, „Bez śniegu” oraz fragmentów filmu „Intruz”. Na imprezie filmowej obecny będzie autor filmów Magnus von Horn, nagrodzony za najlepszy scenariusz i reżyserię na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Po seansie rozmowę na temat twórczości Magnusa von Horna, w szczególności jego ostatniego filmu „Intruz”, poprowadzi Kuba Mikurda - pisarz, krytyk filmowy, wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Film "Echo" to historia zbrodni, dokonanej przez młodych ludzi, którzy w momencie morderstwa nie byli świadomi zła jakie wyrządzają. Obserwujemy rekonstrukcję zdarzenia. Policyjny psycholog próbuje odtworzyć sytuację, w czasie której doszło do zabójstwa nastolatki, dokonanego przez jej dwóch kolegów. Powoli chłopcy zaczynają sobie uświadamiać skalę swego okrucieństwa. Grand Prix w kategorii filmu fabularnego w Petersburgu, na Otwartym Studenckim Festiwalu Filmowym "Beginning" czy Srebrny Lajkonik na Krakowskim Festwalu Filmowym.

W "Bez śniegu" dorosły mężczyzna strzela do dwóch nastolatków. Jeden z nich ginie na miejscu, drugi jest poważnie ranny. Co doprowadziło do tego czynu? Dlaczego wydawałoby się spokojny człowiek pociągnął za spust. Winna jest lawina nienawiści wywołana niespełnioną miłością. Główne nagrody w na festiwalach w Gdyni, Krakowie, Bilbao, Leuven, Vila do Conde i Łodzią po Wiśle w Warszawie.

d10kofb

„Intruz” opowiada zaś inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

Nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż, jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach tegorocznego festiwalu w Cannes. Trzymający w napięciu debiut fabularny Magnusa von Horna, wielokrotnie nagradzanego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za „Idę” Łukasza Żala.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Wydarzenie jest częścią cyklu: Seans w Psie Czy Suce, w którym organizowane są spotkania z najlepszymi twórcami polskiego kina.

d10kofb

Gdzie: "Pies czy suka" ul Szpitalna 8
Kiedy: 26 października (poniedziałek), godz. 19.30.

d10kofb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10kofb
Więcej tematów