Trwa ładowanie...
anin
Aleksandra Synowiec
27-05-2013 19:15

Za darmo: Jurta Muzykantów

W oryginalnej przestrzeni wielkiego namiotu zwanego „jurtą” niezwykli artyści zaproszą do wysłuchania koncertów, obejrzenia spektakli teatralnych oraz włączenia się w tańce korowodowe

Za darmo: Jurta Muzykantów
d1v4mah
d1v4mah

Chata z pomysłami” zaprasza do udziału imprezie plenerowej, która odbędzie się w niedzielę 2 czerwca w parku przed budynkiem dawnego kina „Wrzos” w Aninie w godzinach 11.00-18.00. W oryginalnej przestrzeni wielkiego namiotu zwanego „jurtą” niezwykli artyści zaproszą do wysłuchania koncertów, obejrzenia spektakli teatralnych oraz włączenia się w tańce korowodowe.

Usłyszymy wysmakowane brzmienia Kapeli Hałasów z Poznania, multiinstrumentalistę Gwidona Cybulskiego z zespołem Tikaua Band z „Chaty z pomysłami” i ich kompozycje na oryginalnych instrumentach etnicznych t.j. balafon, djembe, digeridoo czy udu. W Jurcie będzie można spotkać też aktorów Teatru Klamra, którzy pokażą akcję teatralną zainspirowaną tekstami Janusza Korczaka.

Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym imprezie jest spektakl „Podwórko z Mazurkami”. Muzycy zespołu Janusz Prusinowski Trio i Kaja Prusinowska nauczą małych i dużych widzów wyklaskiwać, wytupywać i wystukiwać rytm polskich mazurków. Chętni do wspólnego muzykowania proszeni są o zabranie ze sobą instrumentów akustycznych.

Imprezę zakończy zabawa taneczna z Kapelą Hałasów. Muzycy poprowadzą tańce korowodowe przy muzyce polskiej i wschodnich rubieży wykonywanej na instrumentach tradycyjnych takich jak akordeon, bęben, lira korbowa, bukowińskie flety pasterskie, drumla.

d1v4mah

Wydarzenie jest kulminacją obchodów 10-lecia działalności Stowarzyszenia „Chata z pomysłami”, które prowadzi w Aninie środowiskowy dom samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszając do współpracy artystów profesjonalnych stwarzamy naszym uczestnikom możliwość twórczej wypowiedzi w języku muzyki, teatru i plastyki. W czasie imprezy jubileuszowej będzie można zobaczyć wyroby pracowni, które na co dzień działają w „Chacie” i wziąć udział w warsztatach ceramicznych, filcowania oraz biżuterii, obejrzeć wystawę rękodzieł oraz wystawę fotograficzną dokumentującą działalność Stowarzyszenia.

Dojazd: autobusami 525, 125 (przystanek Instytut Kardiologii) oraz kolejką do stacji Warszawa Anin.

PROGRAM:

11.00 Otwarcie „Jurty Muzykantów”

- wystawy rękodzieł oraz fotografii,
- otwarte pracownie „Chaty z pomysłami”: filcowanie, ceramika, biżuteria

d1v4mah

11.30 Msza Święta w intencji Stowarzyszenia/ kościół w Aninie

12.30 Występy artystyczne w Jurcie

- Podwórko z Mazurkami – spektakl muzyczny / JANUSZ PRUSINOWSKI TRIO oraz Kaja Prusinowska / Organizator: Fundacja „Wszystkie Mazurki Świata”
- zespoły TIKAUA BAND i TEATR KLAMRA/ Stowarzyszenie „Chata z pomysłami”
- Jacek i Alicja Hałasowie / Dom Tańca, Poznań

15.00 Wypuszczenie balonów z życzeniami.

16.00-18.00 Potańcówka z KAPELĄ HAŁASÓW

d1v4mah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v4mah
Więcej tematów