Trwa ładowanie...

Za darmo: Gwatemala, czyli przygoda w Ameryce Środkowej

Gwatemala często określana jest jako jeden z najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie, jednak skrywa także fascynujące historie i zapierające dech w piersiach krajobrazy

Za darmo: Gwatemala, czyli przygoda w Ameryce Środkowej
d2izp54
d2izp54

Gwatemala to fascynujący kraj położony w Ameryce Środkowej, często określany jako jeden z najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie. W najbliższą niedzielę będzie można wybrać się tam dzięki slajdowisku organizowanemu przez Centrum Promocji Kultury Praga-Południe na ulicy Podskarbińskiej 2. O godzinie 17:00 6 października odbędzie się tam* s*potkanie z podróżnikiem: "Gwatemala, czyli przygoda w Ameryce Środkowej". Prelekcję i zdjecia przedstawi podróżnik, archeolog Marek Łasisz. Wstęp wolny.

Podczas prelekcji najpierw udamy się do południowej części kraju, gdzie góry, wulkany i jeziora tworzą przepiękne krajobrazy, a ciepły, ale nie gorący klimat sprawia, że nie chce się stamtąd odjeżdżać. Zobaczymy wspaniałe Jezioro Atitlan, wraz z pobliskimi malutkimi miejscowościami, zamieszkanymi głównie przez Indian. Następnie pojedziemy do pięknego miasta Antigua Guatemala, gdzie kiedyś, w cieniu potężnego wulkanu, mieściła się stolica kraju.

Będziemy podróżować wraz z tubylcami tzw. chicken busami, które kiedyś były amerykańskimi autobusami szkolnymi. Udamy się też do północnej Gwatemali, gdzie zobaczymy malownicze, kolonialne miasto Flores położone na wyspie jeziora Peten Itza. Udamy się również do dżungli, która kryje w sobie ruiny starożytnych miast Majów. Nasza dynamiczna podróż i opowieść będzie ilustrowana licznymi fotografiami i filmami, wykonanymi przez autora podczas samodzielnej wyprawy do Gwatemali.

d2izp54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2izp54
Więcej tematów