Trwa ładowanie...

Wyjątkowy spacer po Polu Mokotowskim. Przyjdź i poznaj niezwykłą historię parku

Udział w spacerze jest bezpłatny, aczkolwiek liczba miejsc jest ograniczona.

Wyjątkowy spacer po Polu Mokotowskim. Przyjdź i poznaj niezwykłą historię parku
d46he4n
d46he4n

Znasz Pole Mokotowskie? Wiesz gdzie w okolicach parku planowano budowę meczetu? Byłeś kiedyś na stadionie "Skry" lub na starych basenach? Gdzie na Polu mieszkał Osiołek "Olek"? 21 oraz 22 maja możesz przyjść na wyjątkowy audiowalk po najpiękniejszym parku Warszawy. Razem z mapą i głosem narratorki ruszysz na spacer po takich zakątkach parku do których docierają nieliczni.

Jeśli interesuje cię historia naszego miasta, lubisz słuchać niesamowitych historii i chodzić przez dziury w płocie, to ten audiowalk jest właśnie dla Ciebie. "Niepostrzeżenie banalny park zamienia się w rezerwuar prywatnej pamięci: słyszę muzykę z klubu "Paradise" działającego w latach 90. i warkot samolotów startujących z lotniska 60 lat wcześniej, kibicuję lekkoatletom bijącym rekordy na stadionie Skry w latach 70., aby za chwilę przenieść się do sierpnia roku 1944, na strych, na którym chowają się przerażeni ludzie. Zdejmuję słuchawki, głosy milkną, ale w głowie wciąż pulsuje przeszłość. Jest tak, jak pisał Kapuściński: „Miasto odsunęło się i znikło, zwolniło swój uścisk, pozwala od siebie odpocząć” – pisze o swoich przeżyciach jeden z dziennikarzy.

Dotykając historii

Spacer rozpoczyna się w Teatrze Ochoty przy Pomniku Lotnika, a następnie przenosi się na teren i ścieżki parku. Korzystając ze smartfonów z aplikacją Radio Aporee oraz mapek z poszczególnymi trasami uczestnicy przejdą przez Pole Mokotowskie odkrywając nowe lub przypominając dawne opowieści związane z tymi miejscem. Dzięki temu spacerowi wejdziesz na trybuny stadionu Skry, zwiedzisz opuszczone baseny oraz stare mokotowskie bary. Będzie można dowiedzieć się co się działo, gdy na tym terenie działało lotnisko oraz gdzie miał zostać zbudowany meczet. Każdy z uczestników dostaje również koperty ze zdjęciami, które będą okazją do poznania historii wyjątkowych miejsc.

Udział w spacerze jest bezpłatny, aczkolwiek liczba miejsc jest ograniczona. Najbliższe spacery odbędą 21 oraz 22 maja. Początek o godzinie 11.00, 14.00 oraz 18.00. Udział bezpłatny - liczba miejsc ograniczona. Aby zarezerwować miejsce należy wysłać maila pod adres: kasa@teatrochoty.pl

Kolejne spacery:
16 oraz 17 lipca godz. 11.00, 14.00

d46he4n

Przeczytaj też:

d46he4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46he4n
Więcej tematów