Trwa ładowanie...

Wybitny polski aktor bohaterem muralu przy ul. Pięknej

Franciszek Pieczka pojawi się w Śródmieściu.

Wybitny polski aktor bohaterem muralu przy ul. Pięknej
d3vls6q
d3vls6q

Znany z wielu wspaniałych kreacji aktorskich Franciszek Pieczka już niebawem stanie się bohaterem muralu przy ulicy Pięknej w Warszawie. Wizerunek artysty Teatru Powszechnego opatrzony zostanie cytatem "Czy całe moje życie nie jest godne Twojej uwagi?"

Autorem olbrzymiego portretu Pieczki jest znany performer Dariusz Paczkowski. Kompozycja jest już w dużym stopniu ukończona, jednak brakuje kilku kluczowych elementów, z którymi autor musi uporać się do piątku, 18 marca.

Artysta twierdzi, że chciałby stworzyć dzieło opowiadające o bohaterach naszej codzienności, a przy tym także, by w swojej wymowie sygnalizowało oswojenie się społeczeństwa ze starością. Jest to bowiem "problem", z którym prędzej czy później każdy z nas będzie musiał zmierzyć się we własnym życiu.

d3vls6q

Dzieło pokryje jedną ze ścian kamienicy przy ulicy Pięknej 3A, która znajduje się naprzeciwko ambasady USA. 88-letni Franciszek Pieczka stał się jedną z twarzy kampanii "Oswajanie starości", która prowadzona jest od 2013 roku, przez fundację Jolanty Kwaśniewskiej - "Porozumienie bez Barier"

Greta Sobolewska z fundacji " Porozumienie bez Barier" tłumaczy, że głównym celem akcji jest dostrzeżenie problemu starości w naszym społeczeństwie. Jak twierdzi, osoby w podeszłym wieku bardzo często pozostawione są bez środków do życia i zdane same na siebie.

d3vls6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vls6q
Więcej tematów