Trwa ładowanie...

Wkrótce Warszawskie Święto Piwa!

Masa wykładów, konkurs piw domowych, a przede wszystkim degustacja!

Wkrótce Warszawskie Święto Piwa!
d235jwf
d235jwf

Warszawskie Święto Piwa odbędzie się pomiędzy 12 a 15 września (od czwartku do niedzieli). Najważniejsze wydarzenia, które odbędą się podczas Święta Piwa to wykłady poświęcone temu napojowi, wysokiej kulturze jego picia oraz piwowarstwu domowemu. Oczywiście wszystkiemu będą towarzyszyć degustacje i prezentacja surowców niezbędnych do warzenia.

Wykłady będą odbywać się w warszawskich multitapach: Chmielarni , Cudach na Kiju , Gorączce Złota, Kuflach i Kapslach , Po Drugiej Stronie Lustra, Spiskowcach Rozkoszy. Przykładowe tematy prelekcji: „Piwne mity”, „Dlaczego piwo jest lepsze od wina?”, „IPA – piwo, które wywołało rewolucję”. Plus dodatkowe konkursy, promocje i degustacje w lokalach związanych z Warszawskim Świętem Piwa i wycieczka po Warszawie poświęcona Historii Browarnictwa Warszawskiego (14 IX g. 16, zbiórka w Chmielarni ul. Twarda 42).

Przy okazji Święta Piwa odbędzie się I Warszawski Konkurs Piw Domowych . Poza standardowymi nagrodami zwycięzca grand prix uwarzy piwo w browarze Ciechan. Gotowy produkt na pewno będzie można spróbować w niejednym warszawskim multitapie. 14 września (sobota) ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Nagrodą jest warzenie piwa w browarze Ciechan oraz wynagrodzenie w wysokości 5.000 zł! Laureat otrzymuje również pamiątkowe trofeum, nie spominając o sławie i splendorze

Uczestniczyć w Święcie można także ruszając na darmowe spacery piwnym szlakiem .

d235jwf

Organizatorami Święta są Mazowiecki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów domowych oraz Warszawski Szlak Piwny. Szczegóły Święta można śledzić pod TYM adresem.

d235jwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d235jwf
Więcej tematów