RegionalneWarszawaWeekend z Narodowym Instytutem Audiowizualnym w Fabryce Norblina

Weekend z Narodowym Instytutem Audiowizualnym w Fabryce Norblina

Przyjdź do ogrodu w środku miasta na dwa dni atrakcji przygotowanych przez Narodowy Instytut Audiowizualny

Weekend z Narodowym Instytutem Audiowizualnym w Fabryce Norblina

Na terenie dawnej Fabryki Norblina, przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie, z inicjatywy stowarzyszenia ArtAnimacje i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” powstało Miasto i Ogród – zielona przestrzeń upraw roślin w centrum miasta! W dniach 6­-7 września, w tym niezwykłym miejscu odbędzie się impreza zorganizowana przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

Najmłodsi goście, wraz z Muzykoteką Szkolną będą mogli wyruszyć w muzyczną podróż do świata natury. Dowiedzieć się, czy szum morza jest muzyką, czy melodie i rytmy mogą naśladować zwierzęta i czy ptaki tak naprawdę śpiewają? Warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat prowadzone przez Aleksandrę Endzelm odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 11.00. W godzinach 10.00 ­- 16.00 będzie miała miejsce kolejna odsłona znanej już Warszawiakom inicjatywy Narodowego Instytutu Audiowizualnego – Akcja! Digitalizacja. W jej ramach każdy odwiedzający Miasto i ogród będzie mógł przynieść swoje historie, opowieści i rozmowy z interesującymi ludźmi nagrane na kasety wideo i audio, a następnie odebrać je w cyfrowej formie.Kasety w formatach VHS, VHS­C, miniDV, S­VHS oraz magnetofonowe zostaną przeniesione bezpłatnie na nośniki cyfrowe i zwrócone właścicielom.

Zainteresowani będą mogli również podzielić się audiowizualnymi narracjami z internautami. Materiały zostaną dodane do archiwum NInA i NINATEKI EDU i staną się świadectwem minionej epoki. Razem będziemy mogli zobaczyć jak zmieniało się nasze miasto, jego mieszkańcy, czasy i my sami. O tajnikach procesu digitalizacji, a także o idei cyfryzacji opowiedzą przedstawiciele NInA. Partnerem akcji jest Muzeum Woli Muzeum Woli zaprasza na stoisko poświęcone nieprofesjonalnym filmom na taśmach 8 mm, Super8 lub 16 mm. Na stoisku programu Lokalna pamięć filmowa będzie można dowiedzieć się, jak dbać o celuloidy przechowywane w domu oraz jak przekazać filmy do muzeum, będzie można zobaczyć i zapoznać się z działaniem analogowego sprzętu filmowego sprzed lat. W trakcie akcji odbędą się również projekcje filmów rodzinnych i amatorskich oraz starych filmowych reklam wolskich fabryk!

W sobotę odbędzie się spotkanie z klasycznymi filmami Wojciecha Hasa i Andrzeja Wajdy zdigitalizowanymi w ramach Programu Wieloletniego Kultura+, zaś w niedzielę - dwa koncerty, zarejestrowane w ramach cyklu Made in Polska.

Program:

Sobota 6 września:
10:00 – 16:00 – „Akcja! Digitalizacja” – zbiórka kaset magnetofonowych i wideo
11:00 – „Tajemniczy ogród dźwięków” – warsztaty muzyczne dla dzieci
13:00 – pokaz filmu „Jak być kochaną” Wojciecha Jerzego Hasa
15:15 ­ pokaz koncertu zespołu Hey w ramach cyklu Made in Polska

Niedziela 7 września:

10:00 – 16:00 – „Akcja! Digitalizacja” – zbiórka kaset magnetofonowych i wideo
11:00 – „Tajemniczy ogród dźwięków” – warsztaty muzyczne dla dzieci
13:00 – pokaz filmu „Wszystko na sprzedaż” Andrzeja Wajdy
14:50 – pokaz koncertu Meli Koteluk w ramach cyklu Made in Polska

Inicjatywa "Miasto i Ogród" wpisuje się w ogólnoświatowy trend „urban farmingu” – tworzenia zielonych enklaw pod uprawy w zabudowanym środowisku miejskim. W otwartym dla wszystkich ogrodzie przy ul. Żelaznej 51/53 (BioBazar Fabryka Norblina) od 17 maja do 5 października będzie można zasadzić i uprawiać warzywa oraz zioła w specjalnych mobilnych ogródkach, odżywić i chronić rośliny w naturalny sposób, zadbać o bioróżnorodność upraw i obecność zapylających owadów. A wszystko to ze wsparciem i doradztwem profesjonalnego ogrodnika oraz wykorzystaniem dostępnych na miejscu narzędzi, nasion i sadzonek.

Obraz
Obraz
imprezaninafestiwal

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)