Trwa ładowanie...

Warszawiacy nie boją się mrozu. Od północy wypożyczyli już kilkaset rowerów Veturilo!

W Warszawie znów można wypożyczać rowery na stacjach Veturilo. Mimo bardzo niskich temperatur, pierwsi rowerzyści wsiedli na jednoślady już po północy. - Do godz. 9:30 wypożyczono 244 rowery - mówi WawaLove Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike.

Warszawiacy nie boją się mrozu. Od północy wypożyczyli już kilkaset rowerów Veturilo!Źródło: wawalove, fot: Katarzyna Zając-Malarowska
d2hz2mi
d2hz2mi

Sezon miejskiej wypożyczalni rowerów rozpoczął się 1 marca i potrwa do końca listopada Warszawiacy mogą korzystać z 366 stacji i 5200 rowerów. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich podkreślają, że to siódmy sezon Veturilo, który cieszy się dużą popularnością. W poprzednim roku mieszkańcy stolicy wypożyczyli sprzęt ponad pięć milionów razy.

Mimo bardzo niskich temperatur, wiele osób zdecydowało się na przejażdżkę rowerem. - Trudno powiedzieć, żeby wypożyczeń było tyle, ile w piękne majowe popołudnie. Ale od północy do 9:30 wypożyczono 244 rowery - mówi Pogorzelski i dodaje: - To sporo, biorąc pod uwagę pogodę i fakt, że dane dotyczą godzin nocnych i porannych.

Rzecznik wyjaśnia, że nie wszyscy warszawiacy zdają sobie sprawę, że Veturilo znów działa. - Z każdą godziną i z każdym dniem liczba wypożyczeń będzie z pewnością rosła - mówi.

d2hz2mi

Pogorzelski przekonuje, że zima jest dobrą porą roku na jazdę rowerem. - Rowerem można jeździć cały rok. W mroźne dni to bardzo dobry środek komunikacji, bo poruszamy się szybciej niż na piechotę, więc krócej jesteśmy na mrozie. Więcej się ruszamy, więc szybciej się rozgrzewamy. Trzeba się tylko ciepło ubrać na "cebulkę" i można jeździć. Ja jeżdżę na rowerze przez cały rok i wcale nie uważam się za jakiegoś wielkiego twardziela, po prostu to lubię - przyznaje rzecznik.

Nowości

W tym sezonie na mieszkańców stolicy czeka wiele nowości. Powstało 11 nowych stacji dzięki współpracy PKN ORLEN z Nextbike Polska, w tym stacja z 10 rowerami elektrycznymi. Kolejną atrakcją jest uruchomienie Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. W mieście będą działać 3 stacje z 30 rowerami. Będzie można je wypożyczać na tych samych zasadach, co w Warszawie, korzystając z konta Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego, Veturilo lub dowolnego innego konta Nextbike. Ruszyłl również Konstanciński Rower Miejski, który jest kompatybilny z Veturilo. To oznacza, że wypożyczone w Konstancinie-Jeziornie rowery będzie można oddawać w Warszawie i odwrotnie.

Żeby wypożyczyć rower miejski użytkownik musi się wcześniej zarejestrować w systemie. Pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe. Pierwsza godzina jazdy kosztuje 1-2 złotych. Z systemu skorzystać może każdy, kto skończył 18 lat (lub 13 - za zgodą rodziców) i zarejestruje się za pośrednictwem infolinii, aplikacji lub strony internetowej www.venturilo.waw.pl, gdzie zasili konto 10 złotymi.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: W rocznicę śmierci Jolanty Brzeskiej pokażą film. "Chcemy, żeby usłyszał o nas świat"

d2hz2mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hz2mi
Więcej tematów