Trwa ładowanie...

Warszawiacy coraz mniej namiętni!

Spada liczba małżeństw i ciąż!

Warszawiacy coraz mniej namiętni!
da4yubw
da4yubw

Czy warszawiacy są coraz mniej namiętni? Mimo, że uroda warszawianek plasuje się znacznie powyżej przeciętnej (jak sądzą mieszkańcy Polski pozawarszawskiej), spada nam liczba małżeństw i ciąż. Za kilka dni Święto Zakochanych, warto więc rzucić okiem na stołeczną mapę namiętności.

W 2013 roku zawarto 6032 małżeństw (o 4,6% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej), przy czym najczęściej żeniono się w Wilanowie, Śródmieściu, Ursynowie i Bemowie. Najmniej ślubów udzielono na Woli, Targówku i Bielanach. Na całym Mazowszu zawarto 19908 małżeństw i mamy tu do czynienia z prawie 10% spadkiem!

Przeciętny wiek warszawskiego żonkosia to 30,7 (wzrost o 0,3), a kobiety - 28,8 (wzrost także o 0,3). Na Mazowszu mężczyzna ma 28,6, kobieta - 26, 6 lat.

Najbardziej namiętne dzielnice to Białołęka, Wilanów i Ursus - tam doszło do największej ilości ciąż w 2013 roku. Najmniej - na Żoliborzu, Pradze Północ i w Śródmieściu. W całym 2013 roku urodziło się 14011 dzieci. W regionie najwięcej ciąż odnotowano w powiatach garwolińskim, mińskim i wołomińskim. Najmniej w okolicach Płocka.

da4yubw

Warszawianki decydują się na pierwsze dziecko średnio w wieku 29 lat. To wcześniej niż mieszkanki Sztokholmu, Bratysławy czy Pragi.

Trzeba podkreślić, że mieszkańcom stolicy w ogóle nie jest nam śpieszno do żeniaczki. Niemal co piąte dziecko pochodzi ze związku pozamałżeńskiego.

Przeczytajcie też: Życie seksualne warszawianek

da4yubw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da4yubw
Więcej tematów