Trwa ładowanie...

Warszawa zorganizuje "Zimę w Mieście". Ruszyły zapisy

Pomimo pandemii koronawirusa ratusz zorganizuje "Zimę w Mieście". To 20., jubileuszowa edycja wydarzenia.

Warszawa zorganizuje "Zimę w Mieście"Warszawa zorganizuje "Zimę w Mieście"Źródło: PAP
d388a4b
d388a4b

Tegoroczna "Zima w Mieście" będzie trwała od 4 do 15 stycznia. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy wydarzenie, które zapewnia opiekę i zajęcia dla dzieci, się odbędzie. Przygotowania do "Zimy w Mieście" trwały w stolicy już od dwóch miesięcy.

W poniedziałek 7 grudnia władze Warszawy przekazały, że zapadła decyzja organizacji imprezy.

- Wprowadzono obostrzenia i naukę zdalną, ogłoszono wspólny termin ferii dla całego kraju, a zapomniano o tym, że w tym okresie organizuje się półkolonie. Po licznych monitach i wyczekiwaniu jest zgoda MEN na półkolonie w czasie ferii zimowych. Ale z ograniczeniami i nie dla wszystkich, a tylko dla uczniów klas I-IV – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Warszawa. Brak odpowiedz ze strony MEN ws. półkolonii dla dzieci

Stołeczny ratusz czekał na informacje, czy w dobie pandemii można organizować półkolonie i jakie powinny być wytyczne sanitarne takich wydarzeń.

Koronawirus i powrót do szkoły. Dariusz Piontkowski o pierwszym terminie

- W tej sprawie wysłano pisma do kuratorium, które odpowiedziało, że nie dysponuje odpowiedziami w tej sprawie, oraz do ministra Przemysława Czarnka, którego resort na monity miasta nie odpowiedział. Ostatecznie informacja na ten temat pojawiła się na stronie MEN dopiero w piątek 4 grudnia, pod koniec dnia – podała Karolina Gałecka rzeczniczka warszawskiego Urzędu Miasta.

d388a4b

Tegoroczna edycja "Zimy w Mieście" odbędzie się łącznie w 90 placówkach. Według zaleceń w zajęciach nie będzie uczestniczyć więcej niż 12 osób.

Warszawa. Podpowiadamy, jak się zapisać

Zapisy na wydarzenie ruszyły w poniedziałek 7 grudnia o godz. 12.00. Zgłaszać się można do 11 grudnia, do północy.

W środę 16 grudnia o godzinie 12.00 miasto poda listę zakwalifikowanych na zajęcia dzieci.

Po zakwalifikowaniu się dziecka należy dokonać opłaty za wyżywienie oraz opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 – to termin na złożenie potwierdzenia dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której uczeń został zakwalifikowany. Ostateczna decyzja o przyjęciu dziecka zostanie podjęta przez organizatora wypoczynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d388a4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d388a4b
Więcej tematów