Trwa ładowanie...

Warszawa wyprzedziła Zurich. Opublikowano ranking najlepszych miast dla start-upów

Zobacz na którym miejscu uplasowała się stolica Polski.

Warszawa wyprzedziła Zurich. Opublikowano ranking najlepszych miast dla start-upów
d3qoe2r
d3qoe2r

Warszawa osiągnęła wysokie miejsce w rankingu europejskich miast dla start-upów, sporządzonym przez portal eu-startups.com.

Od 2011 roku serwis eu-startups.com publikuje ranking miast. Brane są pod uwagę liczby zarejestrowanych firm w bazie start-upów, liczby zarejestrowanych inwestorów na liście "aniołów biznesu" oraz liczby odwiedzin portalu przez użytkowników z poszczególnych krajów. Jak przekonują autorzy zestawienia, ranking eu-startups.com odzwierciedla aktywność firm w Internecie.

Londyn, Berlin, Paryż – tak wyglądają pierwsze trzy miejsca w rankingu. Zaraz za nimi uplasował się Amsterdam. Dwa hiszpańskie miasta konkurowały o piąte miejsce: jednak to Barcelona stwarza lepsze perspektywy dla start-upów niż stolica Hiszpanii. W pierwszej dziesiątce znalazł się Dublin, Kopenhaga i Mediolan.

Zaskoczeniem może być pozycja Warszawy w zestawieniu; znalazła się na 14. miejscu, wyprzedzając Zurich. - To ogromny postęp stolicy Polski, w 2011 i 2012 nawet nie weszła do pierwszej piętnastki - komentują autorzy raportu.

Źródło: TVN24bis

d3qoe2r
d3qoe2r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qoe2r
Więcej tematów