Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa rekrutacja do programu Warsaw Booster’20

Rozpoczęła się 7. edycja programu Warsaw Booster’20. Na wsparcie mogą liczyć start-upy i nowe firmy technologiczne.

Warszawa. Trwa rekrutacja do programu Warsaw Booster’20Źródło: Urząd m.st. Warszawa
dwhhiqu
dwhhiqu

Stołeczny ratusz zaprasza do wzięcia udziału w projekcie Warsaw Booster, który skierowany jest do firm, prowadzących działalność nie dłużej niż 3 lata oraz nowych na rynku start-upów.

Warszawa. Pomysły wspierające transformację miasta

Chodzi o innowacyjne pomysły na produkt lub usługę, wspierające przemiany zachodzące w mieście i jednocześnie wpływające korzystnie na jakość życia jego mieszkańców. W zgłaszanych propozycjach jury będzie poszukiwać rozwiązań technologicznych, które używają internet rzeczy, sztuczną inteligencję, czy big data oraz cloud computing. Program finansowany jest przez miasto.

"Start-upy odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu ekosystemu nowoczesnego miasta, kreując innowacyjne rozwiązania, które służą jego mieszkańcom i użytkownikom. W tegorocznej, siódmej już edycji programu akceleracyjnego, szczególnie zapraszamy tych przedsiębiorców, których rozwiązania niwelują negatywne skutki kryzysu bądź wzmacniają zdolności adaptacyjne do zmian. Wszystkie innowacyjne rozwiązania, które wnoszą wartość dla Warszawy są cenne - dlatego takimi programami chcemy wspierać ich rozwój" – wyjaśnił wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

dwhhiqu

Zobacz także: Firmy nie zwalniają, a chcą zatrudniać. Pracownicy czekają na podwyżki. Wraca normalność

Jak informuje Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego w stołecznym ratuszu, podczas rekrutacji zostanie wyodrębnione dwadzieścia najlepszych start-upów, które otrzymają indywidualną ścieżkę akceleracji. Natomiast trzy zwycięskie projekty zostaną nagrodzone podczas finałowego Demo Day. Przewidywane nagrody to 45 000 złotych 30 000 złotych oraz 12 500 złotych.

"Każdego dnia nasz zespół pracuje z młodymi przedsiębiorcami pomagając im rozwijać ich organizacje. Szczególną troską otaczamy tzw. przedsiębiorców pozytywnego wpływu czyli takich, którzy chcą przez prowadzenie firmy budować wspólnotę i dbać o środowisko. Miasta mają kluczowe znaczenie dla naszych celów. Liczymy, że do programu zgłoszą się ambitni przedsiębiorcy którzy wiedzą jak poprzez technologie poprawić, choćby odrobinę, funkcjonowanie miasta w którym żyjemy. A my damy im wiedzę i kontakty których potrzebują by to osiągnąć" – powiedział Jan Kaczmarek, prezes fundacji Mobile Open Society Through Technology.

Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do niedzieli 13 września. Formularz dostępny jest na stronie www.warsawbooster20.com. Wyłonienie uczestników tegorocznego programu nastąpi na początku września. Natomiast prezentacja autorskich pomysłów odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwhhiqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhhiqu
Więcej tematów