Trwa ładowanie...

Warszawa. Płatne parkowanie na Pradze. Będzie więcej ulic jednokierunkowych

Zarząd Dróg Miejskich uruchomi płatne parkowanie na Pradze-Północ oraz Woli od 7 września. Po prawej stronie Wisły ma powstać ponad 3 tysiące miejsc parkingowych. Będą zmiany w ruchu drogowym.

fot. Zarząd Dróg Miejskichfot. Zarząd Dróg Miejskich
d3zu1lm
d3zu1lm

Podobnie jak na Woli, tak też na Pradze-Północ, trwają przygotowania do wprowadzenia niebawem płatnej strefy parkowania. Po praskiej stronie obszar tej na objąć okolice między Starą, a Nową Pragą, będzie to łącznie kilkadziesiąt ulic i 23 kilometry.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, nowe parkingi powstają z zachowaniem odpowiedniej szerokości chodnika i bez wpływu na otaczającą zieleń.

Warszawa. Płatne parkowanie na Pradze. Co się zmieni?

Na Pradze-Północ powstanie blisko 3,1 tysiąca wyznaczonych parkingów. Znajdą się tam też miejsca przeznaczone tylko dla okolicznych mieszkańców. Wprowadzony zakaz postoju nie będzie obowiązywał posiadaczy odpowiedniego identyfikatora, który będzie przysługiwał osobom mieszkającym w tym rejonie.

Szalony motocyklista. Popisywał się w centrum miasta

"Zmiany w oznakowaniu są już wprowadzane. W niektórych miejscach wiąże się to z koniecznością czasowego przeparkowania aut, aby umożliwić wykonanie malowania. Znaki zakazu z informacją o takim obowiązku są ustawiane z odpowiednim wyprzedzeniem" – podają stołeczni drogowcy.

d3zu1lm

Niektóre ulice od września staną się jednokierunkowe, będzie to m.in. ulica Bródnowska (od Szwedzkiej do 11 Listopada), Środkowa (od Kowieńskiej do Strzeleckieji od Stalowej do Strzeleckiej), Kowelska (od Strzeleckiej do Kowieńskiej), Konopacka (od Wileńskiej do Małej), Mała (od Konopackiej do Inżynierskiej), Wieczorkiewicza (od Markowskiej do Brzeskiej), Zaokopowa (od Wileńskiej do Małej), Grodzieńska (od Kosmowskiej w stronę Białostockiej) oraz Tarchomińska (od Wiosennej do Białostockiej).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3zu1lm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zu1lm
Więcej tematów