Trwa ładowanie...

Warszawa liderem regionu na rynku nieruchomości komercyjnych

Nasze miasto wyprzedziło wszystkie miasta Europy Środkowo-Wschodniej, zajmując jedenaste miejsce w ogólnoeuropejskim zestawieniu

Warszawa liderem regionu na rynku nieruchomości komercyjnych
d3iwnlx
d3iwnlx

Warszawa jest najbardziej atrakcyjnym rynkiem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi opublikowany dzisiaj raport firmy PwC. Nasze miasto wyprzedziło wszystkie miasta regionu, zajmując jedenaste miejsce w ogólnoeuropejskim zestawieniu.

Pierwsze miejsce w ogólnoeuropejskim zestawieniu zajęło Monachium, a tuż za nim uplasowały się Dublin, Hamburg, Berlin oraz Londyn. W zestawieniu „Emerging Trends in Real Estate Europe 2014” Moskwa znalazła się na 13. pozycji, Praga na 16., a Budapeszt dopiero na 27.

Atutem naszego rynku jest silna pozycji Polski na tle innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, bliskość geograficzna z Niemcami oraz największy w tym regionie rynek konsumencki. Należy mieć jednak świadomość, że ze względu na dużą podaż powierzchni w stolicy, a co za tym idzie - presję na obniżkę czynszu odbijającą się na rentowności - Warszawie wyrastają bardzo silni lokalni konkurenci: Wrocław, Kraków oraz Gdańsk - wyjaśnia Kinga Barchoń, dyrektor w zespole ds. nieruchomości PwC.

d3iwnlx

Raport "Emerging Trends in Real Estate Europe" jest przygotowywany przez firmę doradczą PwC oraz Urban Land Institute regularnie od 2003 roku. Zestawienie powstało na podstawie opinii ponad 500 czołowych przedstawicieli branży.

Liderem pod względem perspektyw dla rynku nieruchomości jest Monachium, na kolejnych miejscach znalazły się: Dublin, Hamburg, Berlin oraz Londyn.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/pwc-warszawa-najbardziej-atrakcyjna-dla-nieruchomosci-w,1983427,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

d3iwnlx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iwnlx
Więcej tematów