Trwa ładowanie...

Warszawa. Koronawirus u uczniów amerykańskiej szkoły i pracownika przedszkola

Koronawirus został wykryty u czworga uczniów American School of Warsaw oraz u jednego z pracowników miejskiego przedszkola w Ursusie. Placówka została tymczasowo zamknięta.  

Warszawa. Koronawirus w szkole i kolejnym przedszkoluWarszawa. Koronawirus w szkole i kolejnym przedszkoluŹródło: East News, fot: East News
d2dz3xo
d2dz3xo

Portal TVN Warszawa podaje, że czterech uczniów z amerykańskiej szkoły w podwarszawskiej Bielawie otrzymało pozytywny wynik testu na COVID-19. Ponad 90 proc. uczących się tam osób zadeklarowało chęć powrotu na zajęcia stacjonarne z zachowaniem zalecanych norm bezpieczeństwa. Dzieci i młodzież rozpoczęły rok szkolny niespełna dwa tygodnie temu – 18 sierpnia.

Warszawa. Koronawirus pomimo przestrzegania obostrzeń

Jak poinformowała placówka, wszyscy uczniowie oraz personel szkoły otrzymali negatywny wynik testu na koronawirusa tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ponadto w szkole od początku wdrożone były odpowiednie zalecenia – dezynfekcja rąk, maseczki i podzielenie uczniów na grupy oraz brak możliwości przemieszczania się pomiędzy tymi grupami.

Trzy przypadki koronawirusa dotyczą uczniów w wieku gimnazjalnym, a jedno chore dziecko jest w podstawówce.

d2dz3xo

Warszawa. Koronawirus w przedszkolu w Ursusie

W ostatnim czasie informowaliśmy także o kilku przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w miejskich przedszkolach w stolicy oraz w podwarszawskich miejscowościach, np. w Wołominie.

Koronawirus w Polsce i powrót do szkoły. Roman Giertych uderza w MEN

Kolejną placówką, w której pozytywny wynik testu uzyskał jeden z pracowników, jest przedszkole numer 137 przy ulicy Zagłoby 11 w Ursusie.

"W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 u pracownika naszego przedszkola, w uzgodnieniu z organem nadzorującym podjęta została decyzja o czasowym zamknięciu placówki od dnia 28.08.2020 roku celem przeprowadzenia dezynfekcji całego obiektu" – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez placówkę.

d2dz3xo

Dyrekcja przedszkola zapewnia, że wszyscy rodzice zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji, a osoby, które mogły mieć kontakt z chorym, zostały skierowane na kwarantannę.

Taka sytuacja stawia ponownie pytanie o nowy rok szkolny, który w polskich szkołach rozpocznie się już za kilka dni, 1 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dz3xo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dz3xo
Więcej tematów