Trwa ładowanie...

W sobotę Święto ulicy Ząbkowskiej i Konesera! [PROGRAM]

Wernisaże, klasyczne samochody, zabytkowe food trucki, koncerty, najmodniejszy spektakl Warszawy i zabawa do białego rana [WIDEO]

W sobotę Święto ulicy Ząbkowskiej i Konesera! [PROGRAM]
dmpekqx
dmpekqx

Wernisaże, klasyczne samochody, zabytkowe food trucki, koncerty oraz najmodniejszy spektakl Warszawy "Pożar w burdelu" - to tylko niektóre atrakcje, które w sobotę, 27 września 2014 r. wypełnią życiem Centrum Praskie Koneser i ulicę Ząbkowską. W sobotę rozpocznie się tutaj prawdziwe święto. WawaLove.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Jak co roku (prawie), we wrześniu, Praga Północ zaprasza warszawiaków (i nie tylko) do spędzenia czasu w klubach, pracowniach i lokalach położonych wzdłuż ulicy Ząbkowskiej. Centralnym miejscem wydarzeń będzie dawna wytwórnia wódek Koneser. To tu przewidziano metę V 360HOME Praskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych oraz spotkanie miłośników klasycznych aut z cyklu Classicauto Kawa & Samochody. Przez cały dzień w budynku Rektyfikacji swoje prace będą prezentować prascy artyści w ramach wspólnej wystawy Stan Rzeczywisty. Dla podopiecznych działających na terenie dzielnicy domów dziecka Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów” oraz Klub Miłośników Komunikacji zorganizowały specjalny przejazd autobusem – legendarnym Ogórkiem. Wirtualną wycieczkę po Koneserze i okolicach zorganizowaną w klubie „Czysta Ojczysta” poprowadzą varsavianiści: Janusz Owsiany oraz Jarosław Zieliński.

Wieczorem, w zabytkowych wnętrzach Konesera odbędzie się – po raz pierwszy po tej stronie Wisły – bijące rekordy popularności, nadzwyczajne przedstawienie „Pożar w burdelu”. Bezpłatne wejściówki otrzymają aktywni uczestnicy święta, którzy zbiorą kolekcję co najmniej 5 pieczątek w galeriach i lokalach biorących udział w przedsięwzięciu (do wyczerpania limitu miejsc). Przez cały dzień na miejscu swoje specjały – od amerykańskich hamburgerów po śródziemnomorskie krewetki, serwować będą zabytkowe food trucki. After party w Koneserze zorganizują kluby: „Czysta Ojczysta” i „Sen Pszczoły”. Tego dnia – a także w nocy – ulica Ząbkowska przejmie funkcję kulturalnego centrum Warszawy. Oby jak najczęściej.

PROGRAM ŚWIĘTA
Centrum Praskie Koneser
12.00 – 22.00 „STAN RZECZYWISTY”
Wspólna, interdyscyplinarna wystawa, w której weźmie udział 12 działających na Pradze artystów: Juita Delbar, Edyta Dzierż, Dorota i Leszk Gęsiorscy, Magdalena Hajnosz, Zofia i Jan Kubiccy, Geno Małkowski, Jacek Mirczak, Joanna Mrozowska, Miłosz Płonka, Joanna Świerczyńska. Wystawa będzie prezentowana w budynku Rektyfikacji.
14:00 – 17:00 V HOME360 Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych
W ramach jubileuszowej edycji, 75 załóg wystartuje spod Bazyliki przy ul. Kawęczyńskiej na praskim Michałowie, by zmierzyć się w rajdzie nawigacyjnym. Organizatorzy z Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów” zadbają
o zaskakującą trasę i trudne zadania dla uczestników. Na mecie rajdu w Centrum Praskim Koneser publiczność będzie miała okazję podziwiać z bliska niezwykłe automobile i porozmawiać z właścicielami aut. W poprzednich latach startowały m.in. takie auta jak: Austin A125 Sheerline Saloon, BMW 2002Ti, Lancia Fulvia Coupe, Ford 12m P6, Mazda RX-7, Mercedes Benz 500 SEC, Tarta 600 Tatraplan, Volkswagen T1 Bulli oraz kultowe Polskie Fiaty, Syreny i Warszawy.
14:00 – 18:00 Classicauto Kawa & Samochody
Niezobowiązujące spotkanie właścicieli i fanów prawdziwych samochodów (udział minimum 100 klasycznych aut).
Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie zorganizowana przez PSM „Michałów” oraz Klub Miłośników Komunikacji we współpracy z Centrum Praskim Koneser wycieczka dla dzieci z praskich domów dziecka zabytkowym autobusem tzw. Ogórkiem. Dzieci dojadą pod Bazylikę na start rajdu, gdzie będą towarzyszyć kierowcom a następnie dotrą do Konesera, gdzie będą mogły skorzystać z oferowanych tu atrakcji.
13.00 – 17.00 Fundacja Artystyczna Perform przeprowadzi na terenie Konesera oraz na ul. Ząbkowskiej działania taneczno-performatywne
Czysta Ojczysta
13.00 – 18.00 Animacje dla dzieci
15.00 – 16.30 Wirtualny spacer po Pradze poprowadzą varsavianiści Janusz Owsiany i Jarosław Zieliński
20.30 Impreza z DJ-em
12.00 – 22.00 Zabytkowe food trucki w Koneserze
19.00 – 19.30 Koncert Chóru Kameralnego „KameLeon” Akademii Leona Koźminskiego pod dyr. Katarzyny M. Bonieckiej (duża hala w Koneserze)
20.00 Po raz pierwszy na Pradze specjalna edycja najmodniejszego spektaklu Warszawy „Pożar w burdelu” (duża hala w Koneserze)
Sen Pszczoły
21.00 Po zakończeniu spektaklu „Pożar w burdelu” muzyczne after party. Zagrają m. in. Full Tandeta i H.ENRY James

dmpekqx

Ulica Ząbkowska
Galeria 81 Stopni
17.00 – 21.00 wystawa malarstwa Karoliny Jarosławskiej „Po drugiej stronie rzeki”
Bar Ząbkowski
Tradycyjne potrawy z praskiego bazarku
Retro
Kapela warszawska na żywo + Menu Pani Krysi
W Oparach Absurdu
21.00 koncert Anny Przybysz z Orkiestrą Syrena
Klitka
Portret w kapeluszu za pół ceny
Mamaluba
Wystawa i sprzedaż rękodzieła, śpiew przy akompaniamencie gitary, promocyjne ceny na potrawy z menu
Pausa Włoska
Pizza i pasta dnia
Łysy Pingwin
Drink i piwo dnia
Caffee&Bistro Galeria Sztuki/St. Praga
Wystawa prac Jerzego Zaruby, z cyklu „Postacie starej Pragi”
Offside
21.00 Class Chaos/Class Trans – impreza z muzyka elektroniczną Himalayamomo
Mucha nie siada
18.00 wystawa zbiorcza Dawida Dybowskiego i Justyny Radzi Skamiejka
17.30 Koncert Chóru Kameralnego „KameLeon” Omnimodo
Regulamin Tłoczni
12.00-20.00 – jak zrobić linoryt

Poniżej, na wideo specjalne zaproszenie dla naszych czytelników!

dmpekqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmpekqx
Więcej tematów