Trwa ładowanie...

Ulicami Warszawy przejdą Orszaki Trzech Króli

6 stycznia przejdzie jasełkowa procesja.

Ulicami Warszawy przejdą Orszaki Trzech Króli
d3r2q2d
d3r2q2d

Dzień 6 stycznia to w Kościele katolickim dzień Objawienia Pańskiego, w Polsce tradycyjnie nazywany jest Świętem Trzech Króli. To święto kończy cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Tradycją tego dnia jest wystawianie jasełek, czyli przedstawień nawiązujących do Bożego Narodzenia. Tradycją jest Orszak Trzech Króli - procesji wiernych prowadzona przez biblijnych monarchów. Towarzyszy im barwny pochód.

W Warszawie orszaki będą dwa – na Trakcie Królewskim oraz na Targówku. Pierwsza procesja wyruszy z placu Zamkowego ok. godz. 12.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem oraz ul. Królewską na plac Piłsudskiego. Od ok. godz. 11.30 do ok. godz. 14.00 tymi ulicami (a także ulicą gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza) nie będą mogły jeździć samochody. 6 stycznia nie będzie można także zaparkować samochodu przy ul. Królewskiej (od ul. Moliera do Krakowskiego Przedmieścia) oraz przy gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza. O zakazie poinformują znaki drogowe.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami tras autobusów jeżdżących Krakowskim Przedmieściem, ul. Królewską i pl. marsz. J. Piłsudskiego. I tak w godz. 11.30 -14.00 inaczej pojadą autobusy linii 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518.

Utrudnienia do 15.30

W drugim warszawskim Orszaku Trzech Króli pójdą mieszkańcy Targówka. Pochód wyruszy o godz. 13.00 sprzed Domu Kultury „Świt” przy ul. P. Wysockiego 11. Trasa prowadzi ul. P.Wysockiego do ul. Bartniczej, potem ul. Wyszogrodzką do parku Bródnowskiego. Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję, niemożliwy będzie także przejazd ulicami poprzecznymi. Oznacza to także zmiany w kursowaniu autobusów linii 114 i 204. Utrudnienia powinny zakończyć się ok. godz. 15.30.

d3r2q2d

Święto jest dniem wolnym od pracy.

d3r2q2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r2q2d
Więcej tematów