Trwa ładowanie...

Szafirowe spodnie na UW. Spacer śladami studenckiej Warszawy

Dlaczego w gmachu Instytutu Historycznego można zobaczyć kopie rzeźb Michała Anioła? Kiedy pojawił się pierwszy indeks? Z jakiego powodu studenci nie lubili koloru szafirowego?

Szafirowe spodnie na UW. Spacer śladami studenckiej Warszawy
d3ron8f
d3ron8f

Pierwsi studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie mogli nosić wąsów ani brody. Specjalny inspektor kontrolował ich na kwaterach, a także sprawdzał czy nie przesiadują w kawiarniach. Jak wiadomo każdy rygor lub represje trzeba odreagować, a najłatwiej zrobić to znajdując sobie kozła ofiarnego.

O blaskach i cieniach studenckiego życia w XIX i na początku XX wieku usłyszcie podczas kolejnego spaceru organizowanego przez NZS UW i WAWstep, tym razem po Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas zwiedzania reprezentacyjnych budynków UW dowiecie się m.in. dlaczego w gmachu Instytutu Historycznego można zobaczyć kopie rzeźb Michała Anioła, kiedy pojawił się pierwszy indeks, z jakiego powodu studenci nie lubili koloru szafirowego.

Spacer odbędzie się w sobotę, 7 marca. Start o 13:00 na Kampusie Centralnym UW przy Krakowskim Przedmieściu. Udział w spacerze jest wolny. Wawalove.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.


d3ron8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ron8f
Więcej tematów