Trwa ładowanie...

Świńskie mięso w meczecie. "To atak chamstwa i nietolerancji"

Kamera monitoringu zarejestrowała kobietę, która wewnątrz i na terenie meczetu rozrzucała głowy świń

Świńskie mięso w meczecie. "To atak chamstwa i nietolerancji"
d4lcrgo
d4lcrgo

Wczoraj po południu na teren Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie ktoś podrzucił głowę świni. Poinformował o tym jeden z profili popularnego portalu społecznościowego. We wpisie czytamy:

"Osobę wyrzucającą głowy świń na teren parkingu jak i wewnątrz meczetu zarejestrowała kamera. Oczywiście, gdy podobnego czynu w odwrotną stronę dokonał muzułmanin, mielibyśmy trzęsawisko w mediach przez następny tydzień"

Według informacji zamieszczonej przez profil "Islam na Polski", była to kobieta, której wizerunek również opublikowano na stronie. Policja otrzymała zgłoszenie w sobotę po południu. - Doprecyzowując, to nie była świńska głowa, a kawałki mięsa - poinformowało biuro prasowe stołecznej policji. Na profilu "Islam na Polski" czytamy również:

d4lcrgo

"Na warszawski meczet był atak chamstwa, nietolerancji jak również akt złamania praw zwierząt. Prosimy wszystkich o udostępnianie tych zdjęć jak i tej wiadomości. Przedstawicieli praw zwierząt również prosimy o wstawiennictwo w tej sprawie".

Dziś o godz. 19.00 ma zostać przesłuchany świadek zdarzenia.

Budynek, który stanął przy rondzie Zesłańców Syberyjskich postawiła Liga Muzułmańska w RP przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej. Ośrodek pełni funkcję siedziby Związku Wyznaniowego Ligi Muzułmańskiej. Znajduje się tam sala modlitwy z zapleczem, sala wykładowa, sale dydaktyczne, sala wystawowa, sportowa oraz internetowa, biblioteka muzułmańska, przedszkole, a nawet sklepik.

W stolicy mieszka od 5 do 7 tysięcy muzułmanów. W całej Polsce (według różnych szacunków) od 15 do nawet 35 tysięcy. Najliczniejsze grupy narodowe wśród muzułmanów to Egipcjanie, Palestyńczycy i Turcy.

d4lcrgo
d4lcrgo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lcrgo
Więcej tematów