Trwa ładowanie...

"Świeć przykładem nocą" - druga odblaskowa parada jednośladów

Akcja skierowana do motocyklistów i rowerzystów, ma uzmysłowić jak istotne na drodze jest patrzeć i widzieć oraz pozwolić, by zobaczyli nas inni

"Świeć przykładem nocą" - druga odblaskowa parada jednośladów
d3yc25q
d3yc25q

W piątek, 9 maja o godzinie 21:30 przy dworcu Warszawa Stadion, wystartuje druga odblaskowa parada motocyklowa. Akcja skierowana do motocyklistów i rowerzystów, ma uzmysłowić*jak istotne na drodze jest patrzeć i widzieć oraz pozwolić, by zobaczyli nas inni. W ten sposób Fundacja Jednym Śladem chce zachęcić niechronionych użytkowników dróg do większej dbałości o własne bezpieczeństwo po zmroku.* Partnerem akcji jest stołęczny Zarząd Dróg Miejskich, organizator akcji „Załóż Odblask”.

Szybki wzrost liczby motocyklistów na polskich drogach nie powoduje, że w takim samym tempie podnosi się poziom wiedzy kierowców na temat bezpiecznych zachowań i możliwości ograniczenia ryzyka wypadków. Dla niechronionych użytkowników dróg, do których zaliczają się kierowcy jednośladów, zastosowanie odblasków jest kluczowym elementem pozwalającym zwiększyć bezpieczeństwo i zredukować zagrożenia z ich udziałem.

Odpowiednia odzież ochronna, to jeden z czynników, który zwiększa bezpieczeństwo motocyklisty na drodze. Zabezpieczenia w postaci protektorów w kurtce i spodniach czy kombinezonie, materiały dostosowane do warunków pogodowych i dopasowany kask, pełnią niezwykle istotną rolę podczas poruszania motocyklem. Warto jednak pamiętać o dodatkowym elemencie, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale może nawet uratować życie – to odblaski.

Wśród niektórych kierowców jednośladów panuje przekonanie, że jazda w odblaskach kłóci się z motocyklowym stylem bycia. Jednak by być, najpierw trzeba mieć i dbać o swoje zdrowie i życie. Dlatego zmieńmy nastawienie – dbajmy o własną widoczność, a potem o wygląd.

Na drodze, osoba w ciemnym ubraniu jest widoczna w światłach reflektorów z odległości jedynie 20 m. Osoba używająca odblasków z dystansu 250-300m. Dajmy kierowcy szansę, by dostrzegł nas i ominął lub wyhamował.

Czytaj również: Tysiąc mandatów dla motocyklistów i 235 zabranych dowodów rejestracyjnych!

d3yc25q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yc25q
Więcej tematów