Trwa ładowanie...

Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli ponaddźwiękową rakietę

Konstruktorami są członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego.

Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli ponaddźwiękową rakietę
d1nns2r
d1nns2r

Młodzi naukowcy z Sekcji Rakietowej mogą się pochwalić nie lada osiągnięciem. Właśnie skonstruowali ponaddźwiękową rakietę H1, z napędem na paliwo stałe. W chwili zakończenia pracy silnika, 3-krotnie przekracza ona prędkość dźwięku. Może być teraz wykorzystana pod kątem testów dla konkretnych technologii np. wytrzymałości na przeciążenia i zachowania w trudnych warunkach.

Tego typu rakiety dają możliwość przeprowadzania wielu badań naukowych, w tym m.in. pomiarów atmosferycznych na wysokości około 10 km. Co warte podkreślenia, projekt studentów spotkał się z zainteresowaniem jednego z amerykańskich koncernów, który ufundował grant młodym naukowcom z Politechniki Warszawskiej.

Dzięki dofinansowaniu będą możliwe dalsze prace nad ulepszaniem konstrukcji silnika, co pozwoli na unowocześnienie całego przedsięwzięcia. Już 3 października zaplanowano start rakiety H1, który ma się odbyć się na poligonie artyleryjskim w pobliżu Torunia. Studenci wykorzystają do tego celu mobilną wyrzutnię własnej konstrukcji.

d1nns2r
d1nns2r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nns2r
Więcej tematów