Trwa ładowanie...
kara
28-10-2017 09:23

Śmiertelnie potrącił 14-latkę, dziewczynka przeleciała kilkanaście metrów dalej. Sąd zwiększa karę

14-letnia Klaudia zginęła 1 lipca 2016 r. na skrzyżowaniu ulic Targowej z Kijowską na warszawskiej Pradze.

Śmiertelnie potrącił 14-latkę, dziewczynka przeleciała kilkanaście metrów dalej. Sąd zwiększa karę
d1s44fl
d1s44fl

Sąd zwiększył karę dla 26-letniego Kamila G. z 4,5 do 6 lat pozbawienia wolności. Utrzymał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna w lipcu 2016 roku potrącił 14-latkę w Warszawie. Dziewczynka zmarła na miejscu.

14-letnia Klaudia zginęła 1 lipca 2016 r. na skrzyżowaniu ulic Targowej z Kijowską na warszawskiej Pradze. Na przejściu dla pieszych wjechała w nią sportowa honda. Kierujący samochodem Kamil G. był trzeźwy, ale według świadków jechał z nadmierną prędkością. W internecie pojawiły się m.in. nagrania pokazujące jego wcześniejszy rajd ulicami miasta. Sąd rejonowy powołał biegłego, który ocenił, że prędkość, z jaką jechał Kamil G., wyniosła 89 km/h.

Według "Gazety Stołecznej", siła uderzenia była tak duża, że 14-latka upadła kilkanaście metrów dalej. Na miejscu omal nie doszło do samosądu. Kamila G. z pojazdu siłą wyciągnęli świadkowie. Obroniła go załoga pogotowia ratunkowego, która była na miejscu tragicznego zdarzenia.

Pierwszy raz sąd skazał Kamila G. w styczniu na 4,5 roku więzienia oraz zakazał mu prowadzenia pojazdów przez 10 lat. Wyrok był nieprawomocny. Jednak prokuratura wnosiła o sześć lat więzienia dla mężczyzny. Po dziewięciu miesiącach sąd zdecydował, że zwiększy karę. Jak podaje TVN Warszawa, sąd podkreślił, że wina oskarżonego znacząco przekracza winę małoletniej pokrzywdzonej w wypadku. Wyrok ten jest prawomocny i nie podlega zaskarżeniu.

źródło: TVN Warszawa

d1s44fl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Jest symbolem warszawskiej reprywatyzacji. Przedłużono śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

d1s44fl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s44fl
Więcej tematów