Trwa ładowanie...

Śmiertelnie potrącił 13-latka i uciekł. Mariusz N. skazany na 8 lat więzienia

W przeszłości był karany za podobne przestępstwo

Śmiertelnie potrącił 13-latka i uciekł. Mariusz N. skazany na 8 lat więzienia
d39qvqe
d39qvqe

Osiem lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia samochodów - to wyrok sądu dla Mariusza N., który w 2013 r. śmiertelnie potracił autem 13-letniego chłopca i uciekł z miejsca wypadku, a potem ukrywał się we Francji.

Do wypadku doszło w grudnia 2013 r. w Czarnówce pod Otwockiem. 13-latek wraz z 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu, gdy potrącił go rozpędzony samochód. 34-letni kierowca uciekł, nie udzielając chłopcu pomocy. Nastolatce nic się nie stało.

Gdy prokuratura wydała decyzję o postawieniu mężczyźnie zarzutów, N. był poszukiwany listem gończym, a po wiadomości, że ukrywa się za granicą - także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Został zatrzymany na południu Francji w miejscowości Isola. W zatrzymaniu pomogło opublikowane w mediach jego zdjęcie. Sąd w Aix-en-Provence zgodził się na wydanie go Polsce.

W akcie oskarżenia prokuratura zarzuciła N. spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę - za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W rozpoczętym we wrześniu 2014 r. procesie N. przyznał się przed sądem do ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia chłopcu pomocy. Co do winy za spowodowanie wypadku zdaję się na ocenę sądu - dodał. Zaznaczył, że nie wie jak doszło do wypadku. Ocenił także, że jechał z prędkością 40-50 km/h, a widoczność była zła - robiło się już ciemno i unosiła się lekka mgła. Oskarżony przeprosił także rodzinę ofiary. Nie byłem pod wpływem narkotyków lub alkoholu - zaznaczył.

d39qvqe

N. w przeszłości był skazany za podobne przestępstwo; w 2002 r. potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia; otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 5 lat.

d39qvqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39qvqe
Więcej tematów