Trwa ładowanie...

Skleją najdłuższy łańcuch choinkowy w stolicy!

Ma mieć ponad 200 metrów! Ty też możesz dołączyć

Skleją najdłuższy łańcuch choinkowy w stolicy!
dnfoqfb
dnfoqfb

Dziś (niedziela) o godz. 17.30 rozpocznie się klejenie najdłuższego łańcucha choinkowego w stolicy! Kleić go będą mieszkańcy Sadyby, ale do pomocy zapraszają wszystkich - każdy może przyjść i pomóc. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Miasto-Ogród Sadyba".

To już druga taka akcja Sadybian. W zeszłym roku ich łańcuch osiągnął 99 metrów. W tym roku chcą pobić ten rekord aż dwukrotnie! Inicjatorka akcji, Anna Jabłońska uważa że granicę można przesunąć znacznie dalej. W tym roku poprosiła swoją rodzinę o zakup dwa razy większej liczby kolorowych arkuszy papieru niż rok wcześniej. Łańcuch może więc osiągnąć ponad 200 metrów! - czytamy na Sadyba24.pl.

Rekord Guinnessa należy do mieszkańców Kołobrzegu. Ich łańcuch miał 92 km 238 m długości, a samo mierzenie go trwało 18 godzin.

dnfoqfb

Bicie rekordu nie jest jednak jedynym celem spotkania. Organizatorom równie mocno zależy na integracji mieszkańców. Poza pociętymi arkuszami papieru, przygotowanymi przez rodzinę Anny Jabłońskiej, ochotnicy z Sadyby zapewnią m.in. nastrojową, świąteczną muzykę, stoły do rozłożenia pasków papieru, zszywacze, kleje, jednorazowe naczynia. Miłą niespodziankę dla gości imprezy zgotuje działająca od niedawna na Sadybie restauracja Trzyczwarte z Powsińskiej 34. Uczestnicy akcji będą mogli dzięki niej skosztować gorącej herbaty i grochówki. Mieszkańcy przyniosą też domowej roboty ciasta.

Oczywiście zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Warszawy. Wystarczy być.* Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 grudnia, o godz. 17.30 na Skwerze Starszych Panów na starej Sadybie.*

dnfoqfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnfoqfb
Więcej tematów